O Stowarzyszeniu „Nasz Żółwin”

Stowarzyszenie Przyjaciół Żółwina i Tereni „Nasz Żółwin” zostało założone przez grono żółwińskich społeczników, którzy odczuwali potrzebę działania na rzecz lokalnej społeczności, ale również dostrzegali potrzebę integracji mieszkańców wokół wspólnych zainteresowań i pasji, wspólnych problemów i radości. Stowarzyszenie przeszło już kilka przeobrażeń, zmieniały się jego regulaminy i władze, przychodzą nowi członkowie, nie zmienia się jednak jego misja, jaką jest działalność na rzecz naszego Żółwina i jego mieszkańców. Inicjujemy i wspieramy oddolne inicjatywy, działamy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, organizujemy imprezy plenerowe, wyjaśniamy i pomagamy mieszkańcom w rozwiązywaniu naszych żółwińskich spraw.

W naszym Stowarzyszeniu działają zarówno starzy, jak i nowi mieszkańcy Żółwina, młodzi i w sile wieku, kobiety i mężczyźni. Mamy różne zainteresowania, poglądy i pomysły. Ale w tej różnorodności jest nasza siła. Staramy się łączyć ludzi i nasze lokalne środowiska.

Jeśli myślisz podobnie, zapraszamy do nas. Działajmy razem!

***

Ważnymi narzędziem naszych działań jest internet. Stowarzyszenie posiada swoją stronę internetową naszzolwin.pl oraz profil FB https://www.facebook.com/Nasz.Zolwin/, które informują o naszych działaniach, ale również dają mieszkańcom aktualną informację o tym, co dzieje się na terenie Żółwina i najbliższych okolic. Od niedawna działa też nasz kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCZYei9TH1n9WbC6fW0pPNyg

Aktualne informacje o działalności Stowarzyszenia znajdują się w menu Nasze Stowarzyszenie.

Aktualności dotyczące naszej miejscowości znajdują się w zakładce Nasze Sprawy, gdzie dla ułatwienia odnalezienia interesujących informacji dodaliśmy różne kategorie spraw.

Interesującą i przydatną zakładką jest Nasza Miejscowość, gdzie przygotowaliśmy mnóstwo ciekawostek i informacji o Żółwinie, a także dużo informacji praktycznych. Na szczególną uwagę zasługują Kto jest kim w Żółwinie i Teleinformator, które pomagają mieszkańcom w kontaktach z właściwymi osobami i instytucjami.

Zachęcamy Państwa do udziału w redagowaniu treści naszej strony. Bardzo chętnie zmieścimy wszelkie informacje o aktualnych wydarzeniach, Państwa inicjatywach, pasjach, czy zaobserwowanych problemach.

Zapraszamy również do naszego Stowarzyszenia:

Wszelkie uwagi, propozycje, materiały można przesyłać na adres: redakcja@naszzolwin.pl

Szczegółowe kontakty do władz Stowarzyszenia znajdują się w zakładce Kto jest kim w Żółwinie.

***

Miło nam poinformować, że dzięki życzliwości Banku Santander, Stowarzyszenie posiada rachunek bankowy, na który możemy wpłacać składki i inne kwoty będące wsparciem dla naszego Stowarzyszenia. Zachęcamy Państwa do dokonywania wpłat na nasze konto bankowe w Banku Santander o numerze: 

83 1090 1056 0000 0001 4173 0780

***

Redakcja naszzolwin.pl