Kiedy Słoneczna doczeka się chodnika?


 

Wśród spraw poruszonych na tegorocznym spotkaniu przez Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego z mieszkańcami Żółwina nie mogło zabraknąć tematu budowy ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Słonecznej.

Od kilku lat dyskusja na temat tej budowy jest żelaznym punktem spotkań z Burmistrzem i jednym z najbardziej dyskutowanych tematów w mediach społecznościowych. Projekt chodnika czeka w szufladzie na realizację od 2014 roku.

Fragment projektu ciągu pieszo-rowerowego w ul. Słonecznej

Zgodnie z tym co ostatnio zadeklarował Burmistrz Kosiński być może doczeka się jej realizacji w połowie przyszłego roku, a najdalej w roku 2021.

Zgodnie z informacją Burmistrza, Gmina Brwinów pozyskała dofinansowanie unijne na budowę ciągów pieszo-rowerowych i Słoneczna może być uwzględniona przy podziale całej puli. Choć powiało optymizmem, to z hurraoptymizmem warto zaczekać, aż zapadną konkrety. Na razie nie wiadomo jak pozyskane środki unijne zostaną rozdzielone.

Pomysłów na budowę chodnika w ul. Słonecznej było już wiele. Ostatni z nich zakładał budowę ciągu pieszo-rowerowego za środki własne Gminy Brwinów przy dofinansowaniu tej inwestycji w wysokości 25% przez Powiat. Mimo uzyskania środków z Powiatu nie doszło do realizacji tej inwestycji. Przetarg na wykonanie ciągu-pieszo rowerowego został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku. Złożone oferty przewyższały budżet zadania, a kolejnego przetargu nie zdążono przeprowadzić przed końcem roku.

Słoneczna zimą

Więcej o historii budowy chodnika w ul. Słonecznej można przeczytać tutaj i w zamieszczonym w artykule linkach: http://naszzolwin.pl/2018/12/20/przepada-300-tys-dotacji-na-chodnik-w-slonecznej/

Dodaj komentarz