Południowy łącznik do S8 w naprawie

Na ulicy Południowej „rozściełacz asfaltu” w miniony weekend uzupełniał ubytki w nawierzchni. Południowa, która w całości jest drogą gminną, wraz z odchodzącymi od niej przecznicami staje się coraz popularniejszą częścią Żółwina przyciągającą nowych mieszkańców.

Dla wielu kierowców jest dogodnym łącznikiem do Starej Wsi i węzła „Młochów” na trasie S8. Jego znaczenie wzrosło po niedawnym utwardzeniu przez Gminę Nadarzyn ulicy Pieczarkowej. Teraz brakuje już tylko ok. 200 m na Młochowskiej, aby sprawnie dostać się do Starej Wsi.
Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania, część terenów wzdłuż Południowej przeznaczono na prowadzenie działalności gospodarczej, która cały czas się tam rozwija.
Wzmożony ruch samochodowy powoduje, że okoliczni mieszkańcy coraz częściej narzekają na pogarszający się stan nawierzchni drogi oraz brak chodnika. Na razie doraźnie naprawiono nawierzchnię Południowej. Na chodnik cały czas czeka również powiatowa Słoneczna, końcówka gminnej Szkolnej, powiatowa Graniczna.

Dodaj komentarz