Żółwin Zero Śmieci

Z radością i dumą informujemy, że Stowarzyszenie Nasz Żółwin otrzymało grant na realizację projektu „Żółwin Zero Śmieci” w ramach programu Działaj Lokalnie. Organizatorem konkursu grantowego było  Stowarzyszenie Europa i My.

Na liście rankingowej nasz projekt uplasował się na drugim miejscu ☺ Otrzymaliśmy grant w wysokości 3205 zł na realizację naszego projektu. Dziękujemy za docenienie naszej inicjatywy!

Prezes Stowarzyszenia Europa i My Daniel Prędkopowicz oraz recenzenci wniosków: Pani Mirosława Kosiaty (Gmina Brwinów) oraz Pan Krzysztof Bońkowski  (Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria) 

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie tu:
http://www.europaimy.org/pl/aktualnosci/355-wyniki-konkursu-dzialaj-lokalnie-2019?fbclid=IwAR1ZI9BXOjnAnf5ViTURoPHZZgbbjmr_ufLrMTU6xO04OPVxagvAZZlYXUM

Jak wskazuje tytuł, w ramach projektu będziemy szerzyć – wśród mieszkańców Żółwina, sąsiadów z Gminy Brwinów i wszystkich chętnych – świadomość ekologiczną oraz propagować ruch Zero Śmieci (ang. Zero Waste), który jest odpowiedzią na zastraszające tempo zaśmiecania naszej planety plastikiem. Recycling jest oczywiście ważny, ale niewystarczający – chcemy przekonywać, że jedynym rozwiązaniem jest znacząca redukcja konsumpcjonizmu i ograniczenie produkcji odpadów nie podlegających biodegradacji.

Laureaci

Efekty ograniczenia naszej pasji do zakupów i rozsądniejszych wyborów w sklepach (np. rezygnacja z wody w plastikowych butelkach) z pewnością odczujemy w portfelach: mniej wydatków i mniej śmieci, za które musimy coraz więcej płacić, i których coraz trudniej jest się pozbyć (alarmowaliśmy w zeszłym roku: http://naszzolwin.pl/2018/05/16/sprawa-smieci-wciaz-zywa/).

W ramach projektu organizowane będą spotkania z wykładami i dyskusją na temat tego, jak każdy, nawet małymi krokami, może i powinien przyczyniać się do zapobieżenia katastrofie klimatycznej. A żeby udowodnić niedowiarkom, że bycie, jeśli nie „zerośmieciowcem”, to chociaż „mniejśmieciowcem”, nie jest ani niemożliwe, ani trudne, organizowane będą warsztaty rękodzielnicze.

Symboliczny czek odebrała Marta Obara-Michlewska, autorka projektu, Sekretarz Stowarzyszenia oraz członkini rady Sołeckiej w Żółwinie

Zapraszamy od września do Świetlicy ŚOPS w Żółwinie!

#działajlokalnie
#europaimy

Dodaj komentarz