Rada Miejska w Brwinowie debatowała o wodzie na „terytoriach zamorskich”

Na ostatnim posiedzeniu Rady odbyła się dyskusja dot. przyjęcia lub odrzucenia Zarządzenia Burmistrza Gminy Brwinów w sprawie zakazu podlewania ogródków, o którym już informowaliśmy.
 
Jest to ważny temat dla wielu naszych mieszkańców. Paweł Nyc, radny z Żółwina, jeden z inicjatorów zajęcia się tym tematem, podczas dyskusji zwracał uwagę, że „terytoria zamorskie”, czyli Żółwin, Terenia i Owczarnia, coraz częściej nie mają wody również w godzinach nocnych i wczesnoporannych, a niekiedy nawet przez cały dzień. Dlatego tak ważne było jego zdaniem przyjęcie tej uchwały. Nie wszyscy radni się z tym zgadzali. Były osoby, dla których podlewanie ogrodów było ważniejsze od zapewnienia wody mieszkańcom.

 
Warto podkreślić, że Burmistrz Arkadiusz Kosiński w trakcie dyskusji wielokrotnie podkreślał konieczność przyjęcia tej uchwały i udało mu się do tego przekonać większość radnych. Cieszy, że ta sprawa jest ważna i dostrzegana przez naszych włodarzy.
 
Polecamy wysłuchania całej dyskusji dostępnej tu:
Dyskusja o wodzie zaczyna się od 4h 00 min i trwa ok. 35 minut.
 
Dla tych, którym się nie chce słuchać lub oglądać relacji a chcieliby znać wynik głosowania zamieszczamy poniżej screen z głosowania (za głosowało 17 radnych, 0 przeciw, 3 się wstrzymało – Lidia Iwoła, Karol Kuhn, Zbigniew Kurządkowski, 1 nieobecny – Andrzej Guzik).

Dodaj komentarz