Galeria Osobistości Żółwina

Jak powszechnie wiadomo, od lat „Perłą” naszej miejscowości jest światowej sławy Maestra Harfy, absolwentka, a później także pedagog kilku wyższych szkół muzycznych w kraju i za granicą, prof. Urszula Janina Mazurek.

Pani Profesor zaszczyciła Klub Seniora w Żółwinie swą obecnością kilka dni temu, aby arcyciekawą pogadanką okraszoną wieloma anegdotami wprowadzić nas w świat muzyki oraz ludzi poświęcających jej niemal całe życie.

Historia harfy na przestrzeni tysiącleci, a także tajniki jej budowy okazały się być dla nas całkowitym novum. Gra na tym instrumencie jest wielce złożonym procesem o specyficznych wymogach, a wydobywające się z harfy dźwięki mają medycznie stwierdzony terapeutyczny wpływ na system nerwowy człowieka.

Dzięki wspaniałemu wyposażeniu naszego Klubu w sprzęt multimedialny mogliśmy posłuchać fragmentów koncertowej muzyki klasycznej w wykonaniu Pani Profesor, jak również przykład interpretacji jazzowej na harfę jednego ze słynnych szlagierów muzyki rozrywkowej.

Bardzo miłe, wesołe i pouczające spotkanie z Panią Profesor zachęciło nas do dalszego rozglądania się wokół, celem wyszukania i zaproszenia na spotkanie kolejnych „rodzynków” naszej społeczności. Żółwin mały jest, ale jakże różnorodny i ciekawy ludźmi w nim osiadłymi. Kolejni muzycy, ludzie pióra, pędzla i mediów, ludzie administracji, biznesu, medycyny czy nauki są często naszymi bliskimi sąsiadami. Warto poznać się bliżej, skoro los umiejscowił nas na tym samym kawałku ziemi.

/Józef Streżyński/

Dodaj komentarz