Wąski wjazd na parking przedszkola

Patrząc na wyłaniający się zarys wjazdu na parking przedszkola, można odnieść wrażenie, że mógłby być szerszy. Trochę niepokoi również duża bliskość skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Ruch w tym rejonie na pewno wzrośnie, gdy przedszkole ruszy pełną parą.

W niedawno udzielonym wywiadzie na antenie Radia Bogoria, Burmistrz Arkadiusz Kosiński powiedział, że większość przedszkolaków mieszka w promieniu 200-300 metrów i będzie przyprowadzana przez rodziców na piechotę, a funkcjonowanie przedszkola nie będzie miało większego wpływu na płynność ruchu.
 
Wydaje nam się, że realia w Żółwinie są zupełnie odmienne, a odległość do przedszkola dla większości rodziców i ich pociech to nie 200-300 metrów, lecz średnio około 2 km. Należy również pamiętać o przedszkolakach z Owczarni i Tereni. Zapewne zdecydowana większość skorzysta z samochodu. Potrzebę przebudowy skrzyżowania Nadarzyńskiej i Kasztanowej wraz z lepszą lokalizacją wjazdu na parking przedszkola sygnalizowaliśmy już władzom Gminy zanim rozpoczęto budowę, podsuwając pomysły konkretnych rozwiązań. Niestety, jak do tej pory – bez odzewu.
 

Dodaj komentarz