Żółwin w służbie innym

Budowa przedszkola szybko zmierza ku końcowi. Jednak swoją docelową działalność rozpocznie dopiero w roku 2021. Początkowo – co było już wcześniej zapowiadane – będzie funkcjonować jako filia szkoły na czas jej rozbudowy.

 
Budowa przedszkola ma kosztować prawie 9 mln złotych. To duża inwestycja w budżecie Gminy Brwinów. Trzeba jednak podkreślić, że przedszkole – podobnie jak szkoła – będzie służyło nie tylko mieszkańcom Żółwina. Będą z niego korzystać również dzieci zamieszkałe w Owczarni i Tereni, a być może również w innych miejscowościach.
 
Nie można także zapomnieć o darowiźnie żółwińskich gospodarzy zrzeszonych w Kółku Rolniczym. Przekazali oni na rzecz Gminy Brwinów hektarową działkę na budowę przedszkola. Wartość takiej działki na wolnym rynku wynosi obecnie ok. 1,5 mln złotych.
 
Wiele z ostatnich inwestycji w Żółwinie służy mieszkańcom innych miejscowości. Tak jest w przypadku Orlika, wyremontowanej siedziby OSP i jej nowego sprzętu, czy odnowionej świetlicy środowiskowej przeznaczonej na cele Klubu Seniora. Planowany jest również cmentarz dla mieszkańców Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów. Żółwin wyrasta na małe centrum obsługowe dla innych mieszkańców.
 
Czy Żółwin na tym więcej korzysta czy traci? Czy zyskuje dzięki temu na prestiżu? Czy traci na innych inwestycjach, na które mieszkańcy muszą dłużej poczekać? Czy żółwińska infrastruktura jest wystarczająco na to przygotowana? Pytań jest wiele, ale odpowiedzi na nie wcale nie są łatwe.

Dodaj komentarz