Żółwińskimi motocyklami na Autosacrum

Członkowie sekcji motocyklowej przy Stowarzyszeniu „Nasz Żółwin” wyruszyli po raz drugi na zlot do Częstochowy, aby rozpocząć refleksją i modlitwą tegoroczny sezon.

Jak zawsze, na błoniach przed Jasnogórskim Klasztorem pojawiło się mrowie maszyn ze wszystkich stron Polski.

Dopiero na takim zgromadzeniu można zrozumieć, dlaczego obecnie przy końskich stadninach prawie nie widać mężczyzn. Okazuje się, że jednak polska ułańska tradycja nie zanikła. Współcześni kawalerzyści zmienili jeno rodzaj rumaków, których dosiadają.

Żółwin wpisuje się bardzo dobrze tak w tradycję, jak i we współczesność Jazdy Polskiej. Coraz więcej motocykli przemyka naszymi ulicami. Zdarza się, że niektórych miłośników koni mechanicznych ponosi młodzieńcza fantazja. Sekcja motocyklowa naszego Stowarzyszenia biorąc pod uwagę ten fakt, będzie dążyła do krzewienia kultury bezpiecznej jazdy. Planujemy przy tym organizowanie wspólnych wycieczek do interesujących miejsc w pierwszym rzędzie Mazowsza. Plan ułożymy wspólnie.

W tym celu 5 maja (niedziela) godz. 11:00 zapraszamy wszystkich motocyklistów na AUTOSACRUM w Podkowie Leśnej, po czym udalibyśmy się na małą wyjazdową naradę.

Zbiórka w zatoczce przy wyjeździe z Podkowy Leśnej ulicą Brwinowską na trasę 719.

Józef Streżyński.

Nr tel.: 501 543 330

Dodaj komentarz