Pechowe latarnie na Szkolnej

Kilka lat temu, po długim oczekiwaniu, ostatni odcinek ul. Szkolnej od Orlika do ul. Granicznej doczekał się oświetlenia. Niestety, latarnie mają pecha, dwie z nich padły niedawno ofiarą kierowców.

Pierwsza z nich, obok przystanku przy Szkole nie wytrzymała konfrontacji z upadającym drzewem i mocno się przechyliła. Trudno powiedzieć, jak doszło do tego zdarzenia, ale ślady wskazują na to, że jakiś wysoki pojazd zaczepił o konar drzewa i wyrwał je z korzeniami. Drzewo oparło się o latarnię i groziło upadkiem na jezdnię ul. Szkolnej. Powiadomiona Straż Miejska poprosiła o pomoc OSP w Żółwinie, która niezwłocznie zabezpieczyła teren i usunęła przechylony pień.

 

 

 

 

 

Kolejna latarnia, poszkodowana przez kierowców znajduje się na rogu ul. Granicznej i Szkolnej. Wydaje się, że jakiś samochód nie zmieścił się na skrzyżowaniu i oparł o słup. Na szczęście także ta latarnia tylko się przechyliła i nadal działa. Na pewno będzie jednak wymagała naprawy, a może nawet wymiany, bo ostatnie silne wiatry mogą dokończyć dzieła zniszczenia.

 

Dodaj komentarz