Kiedy przedszkole w Żółwinie przyjmie pierwszych przedszkolaków?

Nastąpi to najprawdopodobniej w roku 2021. Budowa przedszkola jest niezwykle istotna w kontekście planowanej rozbudowy szkoły, ponieważ przedszkole ma tymczasowo funkcjonować jako filia szkoły dla klas 0, I, II na czas jej rozbudowy.

Poniżej zamieszczamy link do całej wypowiedzi Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego dla WPR24.PL, z której czerpiemy powyższe informacje:

Rośnie przedszkole w Żółwinie

Na razie nie wiemy na jakim dokładnie etapie jest przygotowanie dokumentacji projektowej rozbudowy szkoły (w niedawnym wywiadzie dla Radia Bogoria Burmistrz Arkadiusz Kosiński powiedział, że jest ona na ukończeniu). Z powyższej wypowiedzi dla WPR24 wynika również, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na rozbudowę szkoły. Niestety nie znamy szczegółów nt. planowanego nowego skrzydła. Nie wiemy ile klas będzie mogło się pomieścić w nowej części szkoły, czy jest to może pierwszy etap rozbudowy, czy też ostateczny kształt naszej placówki. Nie wiadomo również co stanie się z częścią mieszkalną szkoły, czy przewidziana jest rozbudowa sali gimnastycznej oraz czy prace budowlane obejmą „lifting” starego budynku.

[Zdjęcie – Facebook.com/Arkadiusz.Kosinski/]

Dodaj komentarz