O Żółwinie na antenie Radia Bogoria

Cykliczna audycja na antenie Radia Bogoria (94,5 FM), w której redaktor Tomasz Sikorski rozmawia z Burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, odbyła się wyjątkowo nie w drugi, a trzeci wtorek miesiąca. Pierwszą część rozmowy zdominował temat tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie na antenie padły pytania dotyczące Żółwina, nadesłane do redakcji przez słuchaczy (mieszkańców Żółwina) po ostatniej audycji.

Burmistrz Kosiński został zapytany o to, czy umiejscowienie wjazdu na parking nowo budowanego przedszkola tuż przy ruchliwym skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kasztanowej jest bezpieczne i czy nie doprowadzi do paraliżu komunikacyjnego tej okolicy.
Poruszono również temat rozbudowy szkoły, a zwłaszcza jak długo przedszkole ma funkcjonować jako filia dla młodszych klas, zanim zacznie spełniać swoją docelową funkcję.
Ograniczony czas antenowy nie pozwolił na zadanie wszystkich nadesłanych do radia pytań, jednak zgodnie z zapowiedzią prowadzącego tematy mają być poruszone w kolejnych audycjach.
W dalszej części rozmowy z Burmistrzem poruszono temat budżetu na rok 2019. Tu również nie zabrakło kwestii dot. Żółwina, wspomniano m.in. o ogłoszonym przetargu na chodnik od Kasztanowej do Wolty.
Nagranie rozmowy z Burmistrzem znajduje się w pierwszej części nagrania, udostępnionego na stronie Urzędu Gminy Brwinów (tematyka od 11 min 40 s do 18 min):

1 myśl na temat “O Żółwinie na antenie Radia Bogoria

Dodaj komentarz