Przepada 300 tys. dotacji na chodnik w Słonecznej

Z wypowiedzi Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego w mediach społecznościowych wynika, że Gmina Brwinów nie wykorzysta dotacji celowej na budowę chodnika w ulicy Słonecznej w Żółwinie. Dotacja w wysokości 300 tys. zł została udzielona Gminie przez Powiat Pruszkowski na pisemny wniosek Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. Wraz z powiatową dotacją Gmina zarezerwowała w tegorocznym budżecie kwotę ponad 1,2 miliona zł na to zadanie. Niestety, ogłoszony w październiku br. przetarg nie wyłonił wykonawcy, ponieważ złożone oferty były wyższe niż zaplanowany budżet. Znając realia panujące na rynku budowlanym, doświadczony inwestor mógł przewidzieć taki scenariusz.

Wydaje się, że rozsądnym posunięciem byłoby podzielenie tego zadania na etapy i ogłoszenie kolejnego przetargu przynajmniej na taką część chodnika, na jaką pozwalały zgromadzone środki (pierwotnie budowa miała obejmować odcinek Słonecznej od Nadarzyńskiej do Południowej), dzięki czemu można byłoby wykorzystać niemałe środki przyznane przez Powiat. Niestety takich działań władze Gminy nie podjęły. Mieszkańcy Słonecznej znów mogą czuć się rozczarowani, ponieważ projekt budżetu na rok 2019 nie przewiduje budowy chodnika w Słonecznej, a skądinąd napływają informacje o pozyskiwanych dotacjach i sprawnie realizowanych inwestycjach na terenie Gminy.

Historia budowy chodnika w ulicy Słonecznej jest bardzo długa. Mieszkańcy od lat bezskutecznie zabiegają o tę inwestycję. Również Stowarzyszenie „Nasz Żółwin” wielokrotnie zwracało się do Powiatu i Gminy o poprawę bezpieczeństwa na Słonecznej, gdzie nie ma dnia, aby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drodze.

To tylko jedno z niebezpiecznych zdarzeń na tej drodze w tym miesiącu

Poniżej mały wybór niektórych naszych artykułów na temat Słonecznej oraz przypomnienie wypadku sprzed kilku lat, który trafił do ogólnopolskich mediów.

Starania o poprawę bezpieczeństwa:

Czy Słoneczna doczeka się chodnika?

100 tysięcy zł na Kasztanową i Nadarzyńską, 300 tysięcy zł na Słoneczną!

Światełko w tunelu dla Słonecznej?

Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskami o poprawę bezpieczeństwa na drogach

Chodnik w ul. Słonecznej

 

Niektóre ze zdarzeń drogowych na Słonecznej:

https://kontakt24.tvn24.pl/potracil-pieszego-potem-wjechal-w-ogrodzenie,189298.html

Zwolnijcie – uwaga na warunki na drodze

Zniszczony przystanek na Słonecznej

 

Dodaj komentarz