Polowania na terenach Żółwina i Tereni

W dniu wczorajszym w naszej okolicy odbyło się polowanie, co wzburzyło wielu mieszkańców, szczególnie tych mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie z terenem łowieckim. Na forach dyskusyjnych nie milkną echa tego wydarzenia, a do nas również dotarły sygnały od czytelników w tej sprawie.

Poniżej publikujemy posta przekazanego nam przez Panią Katarzynę Flis:

Kochani, w dniu dzisiejszym na wyprawie z psem znalazłam się w samym centrum polowania przez koło łowieckie. Nie miałam pojęcia o polowaniu a tabliczek oczywiście nie było, a i dodam iż spacer odbywał się na moim terenie- łąki, który nie jest ogrodzony. Okazało się, że ok 40 osób zorganizowało sobie polowanie na terenach Żółwina, Lasu Młochowskiego i okolicach Podkowy. Organizacja „Zakaz polowań” rozwiązała grupowe polowanie, jednak panowie w pojedynkę chodzili i strzelali, gdzie chcieli, nie przestrzegając odległości od posesji i nie bacząc na spacerowiczów zakrywając się zgłoszeniem polowania w starostwie. Dziś dowiedziałam się, że możemy zgłosić sprzeciw polowaniom a właściciele okolicznych łąk, pół czy działek mogą wyłączyć teren z polowań czasowo bądź na stałe. Proszę odwiedźcie stronę https://zakazpolowania.pl/, przekażcie informacje dalej. Mówcie o tym, inaczej któregoś dnia myśliwi upolują człowieka.

Z innych przekazanych nam informacji wynika, że kolejne polowanie w naszej okolicy odbędzie się 9 grudnia br. na terenach:

  • Żółwin (na terenach planowanego cmentarza)
  • Majątek Terenia (szpalery dookoła)
  • Stara Wieś przy trasie do Urszulina (nieużytki od dźwigów przy samej trasie)
  • Urszulin sad
  • Książenice przy Breviterze.

Teren polowania ma być oznakowany, niemniej nie zalecamy spacerów w tym dniu w ww. okolicach. Jeśli musicie wyjść, uważajcie i rozglądajcie się za tablicami informacyjnymi!

Dostaliśmy też informację, że w dniu polowania ma odbyć się protest (blokada) przeciwko polowaniu, zorganizowany m.in. przez mieszkańców Żółwina, Tereni, Owczarni, Podkowy Leśnej, Starej Wsi i Nadarzyna.

Dodaj komentarz