Dokończenie chodnika na rogu Nadarzyńskiej i Kasztanowej

Niestety, wygląda na to, że w obecnej kadencji nie przejdziemy bezpiecznie  chodnikiem z Nadarzyńskiej na Kasztanową. Jak poinformowano nas w Wydziale Inwestycji i Ochrony Środowiska Powiatu Pruszkowskiego, to zadanie wróciło do Gminy Brwinów, czyli inwestora, który pierwotnie rozpoczął jego realizację w roku 2016 i to na nim spoczywa odpowiedzialność za jego dokończenie.

Nie wiemy co spowodowało kolejny zwrot akcji w tej sprawie. Choć dla mieszkańców jest to z pewnością zła wiadomość, paradoksalnie samo dokończenie chodnika było bardziej istotne 2 lata temu i zdezaktualizowało się w międzyczasie. Obecnie, w związku z planowaną budową przedszkola przez Gminę Brwinów i zlokalizowaniem wjazdu na teren jego parkingu od strony ulicy Nadarzyńskiej, problem wydaje się o wiele bardziej złożony. Skrzyżowanie Nadarzyńskiej i Kasztanowej wymaga już nie tyle dokończenia kawałka chodnika, co kompleksowej przebudowy. O pomyśle pozyskania działki na wprost Kasztanowej i budowie niewielkiego ronda w tym niebezpiecznym i ruchliwym miejscu pisaliśmy w innym poście jakiś czas temu.

Co więcej, lepsza organizacja ruchu to jedno, a poprawa estetyki głównego wjazdu do Żółwina to drugie. Z pewnością należałoby przesunąć również transformator i uporządkować plątaninę kabli nad naszymi głowami. Będzie to nie lada wyzwanie w następnej kadencji, dlatego kandydatów przygotowujących się do startu w wyborach samorządowych prosimy o zaktualizowanie ulotek wyborczych…

Dodaj komentarz