Maraton Miast Ogrodów – bieg na 5 km w Żółwinie

Maraton Miast Ogrodów jest imprezą biegową obejmującą trzy Miasta Ogrody: Milanówek, Podkowę Leśną oraz Brwinów. Jest to cykl 7 biegów rozgrywanych w ciągu roku na dystansach od 5km do 10km, które łącznie dają dystans ponad 42 km. Podkowiańska Dycha czy Bieg Sto-nogi w Milanówku to biegi zaliczane do cyklu, które zdobyły już swoją renomą wśród biegaczy.

 

 

Organizatorami zawodów są: STO-nogi Milanówek, Podkowiańskie Towarzystwo Biegowe oraz Towarzystwo Gimnastyczne SOKÓŁ Brwinów. Wsparcia udziela Milanowskie Centrum Kultury, miasto Podkowa Leśna oraz miasto Brwinów. Wśród patronów medialnych znalazł się nasz portal naszzolwin.pl

W tym roku na biegowej mapie Maratonu Miast Ogrodów pojawia się Żółwin. Pomysł na rozegranie jednego z biegów właśnie w Żółwinie zawdzięczamy pasjonatom biegania z TG Sokół Brwinów. Bieg jest doskonałą okazją do promocji naszej miejscowości i zielonych terenów w tej części Gminy Brwinów. Zawody w Żółwinie zostaną rozegrane w niedzielę 2 września br. o godzinie 11.00 na dystansie 5km i będą piątą imprezą w ramach cyklu.

Start i meta znajdować się będą przy orliku na Szkolnej, gdzie w miasteczku biegowym przewidziano wiele atrakcji dla kibiców i zawodników.  Przełajowa trasa po terenach KOWR (ANR) za orlikiem została wytyczona przez mieszkankę Owczarni. Jedynie niewielki fragment trasy ma przebiegać ulicą Szkolną. Dlatego w dniu biegu około godziny 11.00 ulica Szkolna zostanie chwilowo zamknięta dla ruchu na odcinku od Polnej do Granicznej.

Informacje o biegu i zapisach będą pojawiać się na stronie http://www.sto-nogi.pl/strona-glowna oraz na naszym portalu na stronie internetowej i Facebook.

Trzymamy kciuki za TG Sokół Brwinów i pozostałych organizatorów. Z naszej strony postaramy się wspierać ich w miarę możliwości. Jeśli „pierwsza żółwińska piątka” okaże się sukcesem, kto wie, może impreza wpisze się na stałe do kalendarza biegowego.

Dodaj komentarz