Ruszyła budowa kortów tenisowych 🎾

Od zdjęcia warstwy humusu w ostatnie sobotnie popołudnie rozpoczęła się budowa kortów tenisowych przy Szkolnej. Choć bramki nadal stoją, zapewne wkrótce znikną, a wraz z nimi stare boisko przejdzie do historii i pozostanie jedynie żywe we wspomnieniach z młodości tych, którzy na nim bywali…

Warto pamiętać, że boisko było polem należącym do mieszkańca Żółwina – Pana Czesława Cackowskiego, który w formie darowizny przekazał je na rzecz Gminy, aby dzieci ze szkoły miały gdzie grać w piłkę. Z pewnością miał gest, o jaki trudno w dzisiejszych czasach.

Inwestor – klub tenisowy Tennis Life z Brwinowa oraz jego prezes – Pan Waldemar Cecuła – zapowiada budowę czterech kortów z mączki ceglanej, z których dwa mają zostać przykryte „balonem”. Hala o drewnianej konstrukcji oraz murowany budynek klubowy obok kortów są póki co pieśnią przyszłości. Trzymamy kciuki za to przedsięwzięcie! Prezes klubu Tennis Life cały czas poszukuje sponsorów i liczy na ich wsparcie. Najhojniejszemu jak do tej pory sponsorowi, Panu Czesławowi Cackowskiemu z Żółwina życzymy 100 lat!!!

Dodaj komentarz