Alternatywny wjazd do przedszkola

Skoro okazało się, że nie ma innej opcji i wjazd do przedszkola musi być zlokalizowany od strony ul. Nadarzyńskiej, jeden z członków Stowarzyszenia Nasz Żółwin (Andrzej Krajewski) wysłał e-maila do Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego.

Wysłana wiadomość była następującej treści:

„Dzień dobry Panie Burmistrzu,
Niezmiernie cieszy wiadomość o ogłoszeniu przetargu na budowę przedszkola. Trzymam kciuki za wyłonienie wykonawcy. Taka mała sugestia z mojej strony w kontekście udogodnienia wjazdu na parking przedszkola: może warto rozważyć pozyskanie przez Gminę działki nr 225/1? Właściciel nie żyje, a spadkobiercy mogliby być zainteresowani np. zamianą na inną nieruchomość”.

Pomysł wykorzystania działki przy ul. Nadarzyńskiej 44 nie jest nowy i był już wcześniej sygnalizowany Radnemu Józefowi Streżyńskiemu jako perspektywiczne pole manewru dla lepszej organizacji ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu Nadarzyńskiej i Kasztanowej. Nieżyjący właściciel – zwykły mieszkaniec Żółwina, który ostatnie dni życia spędził na wózku inwalidzkim i widywany był w bramie wjazdowej na swoją posesję, mógłby zostać upamiętniony w jakiejś godnej formie, jeśli wjazd do przedszkola przebiegałby przez jego działkę.

Dodaj komentarz