1170 metrów

Mieszkańcy Tereni – najmniejszego sołectwa w Gminie Brwinów – liczyli, że remonty gminnych dróg dotrą również i do nich. Destruktem bitumicznym utwardzono jednak tylko część wspólnej dla Tereni i Żółwina ulicy Granicznej.

W tym roku w ramach wiosennych prac drogowych udało się utwardzić ją na długości 280 m od skrzyżowania ze Słoneczną.

Destrukt kończy się tuż przed ul. Witolda Lutosławskiego w Tereni (zabrakło 40 m) i Karola Szymanowskiego (120 m), gdzie powstaje coraz więcej nowych domów.

Rozczarowani mogą się czuć również mieszkańcy domu przy gospodarstwie rolnym naprzeciwko zbiornika retencyjnego, którym kurz zagląda do okien. Nie udało się dociągnąć remontu do ich domu – choć to tylko kolejne 280 m. Nie udało się to pomimo tego, iż Gmina pozyskała już większość terenu wzdłuż Granicznej na jej poszerzenie i zachowanie niezbędnej szerokości pasa drogowego.

Do utwardzenia całego gminnego odcinka Granicznej do Pieczarkowej pozostaje 1170 metrów. Jeśli prace będą prowadzone w takim tempie, to utwardzoną i w miarę równą nawierzchnią do Pieczarkowej przejedziemy za około 5 lat, czyli pod koniec nowej kadencji Władz Samorządowych, które wybierzemy w tym roku.

Dodaj komentarz