Czy romans z pajacem ma szansę?

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego, które ma swoją siedzibę w Brwinowie, serdecznie zaprasza na spektakl teatralny pt. „Romans z pajacem” oparty na tekście opowiadania Stefana Kiedrzyńskiego (1886 – 1943).

Autor, prozaik i dramaturg, autor scenariuszy filmowych (m.in. „Kłamstwo Krystyny”) w latach międzywojennych mieszkał ok. 20 lat w Brwinowie. Po wojnie jego twórczośc znalazła się na indeksie cenzury.

Spektakl, grany przez trójkę młodych warszawskich aktorów (Kinga Sucha, Jacek Zienkiewicz i Michał Winiarski), wyreżyserowany przez ucznia Tadeusza Łomnickiego, mieszkańca Brwinowa, Waldemara Matuszewskiego, powstał w 75. rocznicę śmierci autora.

Jest to opowieść o losach wędrownej trupy aktorskiej, która niejednokrotnie korzysta z sal straży ogniowej. Jest to historia m.in. o miłości dwojga ludzi, jak i miłości do teatru.

Spektakl miał swoja premiere 27 IV 2018 r. na scenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Grany był juz w Brwinowie, Pruszkowie, w sali OSP Biskupice i OSP Moszna.

We wtorek 5 VI 2018 r., o godz. 18:30 będzie grany na scenie OSP Zółwin.

Przedstawienie trwa godzinę, bawi i wzrusza, jego dodatkowymi atrakcjami są kolorowe kostiumy, których autorką jest Barbara Batyra oraz spiewane przez aktorów arie z operetek Johanna Straussa.

Zapraszamy!

WSTĘP WOLNY!

Dodaj komentarz