Dziś Dzień Dziecka!

Wszystkim dzieciom życzymy, aby spełniły się ich marzenia, a dorosłym aby zachowali jak najwięcej dziecięcej pogody ducha i potrafili pomagać te marzenia spełniać!
Żółwińscy rodzice też mają od lat niespełnione marzenie…
Mieliśmy nadzieję, że do 1 czerwca ruszy w końcu budowa przedszkola samorządowego w Żółwinie lub przynajmniej zostanie wyłoniony wykonawca w przetargu. W budżecie Gminy Brwinów na ten cel zarezerwowano kwotę 8 milionów złotych (odpowiednio 2,6 mln zł do wydania w roku 2018 oraz 5,4 mln zł w 2019).
 
Na marcowym spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia „Nasz Żółwin” Burmistrz Arkadiusz Kosiński zapewniał, że projekt wymaga jedynie niewielkich zmian związanych z adaptacją przedszkola w obiekt termooszczędny, co miało umożliwić Gminie ubieganie się o dofinansowanie. Z ostatnich informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy wynika jednak, że projekt wymaga większych zmian niż zakładano początkowo. Pod znakiem zapytania stoi również możliwość ubiegania się o dofinansowanie.
 
Ogłoszenie przetargu przesunie się w czasie, nie wiadomo do kiedy. Z pewnością stracimy kilka najlepszych miesięcy tego roku na prowadzenie prac budowlanych. Póki co nie wiemy czy termin oddania przedszkola do użytku w roku 2019 jest niezagrożony. Od budowy przedszkola uzależniony jest generalny remont i rozbudowa szkoły, która ma być realizowana w następnej kolejności.

Dodaj komentarz