Kiedy ruszy budowa przedszkola w Żółwinie?

W związku z trwającą rekrutacją do gminnych przedszkoli samorządowych, postanowiliśmy sprawdzić kiedy ruszy zapowiadana na ten rok budowa przedszkola w Żółwinie. Z informacji uzyskanych w Referacie Inwestycji Urzędu Gminy Brwinów wynika, że nadal trwa nanoszenie zmian w projekcie, aby budynek stał się termooszczędny i aby Gmina mogła ubiegać się o dofinansowanie na jego budowę (taką informację przekazał nam już miesiąc temu Burmistrz Arkadiusz Kosiński na marcowym spotkaniu). 

Ponadto, wiemy, że przedszkole ma mieć sześć sal dydaktycznych oraz siódmą rekreacyjną. Niestety, nie posiadamy wizualizacji projektu, ani planu zagospodarowania terenu wokół przedszkola. Wygląda na to, że wjazd na parking będzie zlokalizowany od strony ulicy Nadarzyńskiej, zamiast branej poprzednio pod uwagę koncepcji od strony Szkolnej (przeszkodę stanowią kwestie własnościowe gruntu).

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Burmistrza, przedszkole, którego oddanie do użytku zaplanowano na rok 2019, początkowo będzie funkcjonować jako filia szkoły dla młodszych klas. Ze względu na przepisy i kwestie organizacyjne nie ma możliwości uruchomienia równolegle choćby jednej grupy przedszkolnej. Niezwłocznie po ukończeniu przedszkola ma rozpocząć się rozbudowa szkoły, która zyska dwa nowe skrzydła. Jedno ze skrzydeł ma powstać w miejscu boiska do koszykówki przy sali gimnastycznej. Natomiast drugie skrzydło zostanie zbudowane w tej części szkoły, która jest obecnie zamieszkana, po jej rozbiórce i zapewnieniu lokatorom mieszkań socjalnych. Dopiero po zakończeniu rozbudowy szkoły przedszkole zacznie spełniać swoją podstawową funkcję.

Dodaj komentarz