Orliki tylko dla uczniów? To się nie opłaca

Ostatnio w przestrzeni publicznej coraz głośniej jest o Orlikach i problemach, które się wiążą z ich utrzymaniem. Te problemy, o których można przeczytać w podlinkowanym poniżej artykule Gazety Prawnej – którego tytuł zapożyczyliśmy – niestety dotyczą również naszego Orlika.

Po pierwsze: nawierzchnia poliuretanowa bocznego boiska już od dłuższego czasu wymaga remontu. Nie udało się w zeszłym roku, ale jest szansa, że doczeka się remontu w tym roku. W budżecie na rok 2018 zarezerwowano odpowiednie środki na ten cel, jednak co istotne Gmina Brwinów ubiega się o 200 tys. złotych dofinansowania z mazowieckiego programu rozwoju infrastruktury sportowej. Jeśli Gmina pozyska to dofinansowanie, 220 tys. przewidziane wcześniej w  budżecie zostanie przeznaczone na inne cele. Jakie? Tego nie wiemy. Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Żółwin”, którzy uczestniczyli 12 marca br. w spotkaniu z Burmistrzem zasygnalizowali w czasie rozmowy, aby przeznaczyć niewielką część tej kwoty na dokończenie siłowni plenerowej obok Orlika za jednym zamachem.

Druga kwestia: grafik Orlika. W artykule możemy przeczytać: „Fora internetowe są pełne utyskiwań, że zarezerwowanie boiska na godzinę gry przypomina wygranie w totolotka. Powodem jest to, że z wielu orlików korzystają kluby piłkarskie. Jeszcze kilka lat temu wynajmowały one boiska odpłatnie. Teraz raz w sezonie rezerwują bezpłatnie najdogodniejsze terminy do treningów na orlikach, pozbawiając tym samym możliwości gry mieszkańców.” Taki sam problem mają mieszkańcy Żółwina, którzy zgłaszają do Stowarzyszenia coraz większe problemy dotyczące korzystania z orlikowych boisk. W przypadku naszego Orlika zdecydowanie dominują komercyjne szkółki piłkarskie, a nie lokalne kluby piłkarskie. Również tę sprawę Stowarzyszenie poruszyło w czasie rozmowy z Burmistrzem Kosińskim, który polecił bezpośredni kontakt z Panią Anną Sobczak – Dyrektor OK Brwinów (administrator orlika), w celu wypracowania kompromisu satysfakcjonującego mieszkańców i inne podmioty zainteresowane żółwińskim orlikiem. Propozycje mieszkańców Żółwina Stowarzyszenie przekazało do Pani Sobczak już jakiś czas temu. Czekamy na odpowiedź, o której poinformujemy, jak tylko ją otrzymamy.

* * *

„Orliki tylko dla uczniów? To się nie opłaca”, Gazeta Prawna:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/929547,orliki-utrapienie-dla-sasiadow.html

Dodaj komentarz