Uwaga smog – czujnik jakości powietrza w Żółwinie!

Na mapie producenta czujników jakości powietrza airly pojawił się Żółwin. Czujnik znajduje się przy ul. Szkolnej. Dane dotyczące jakości powietrza można sprawdzić bezpośrednio na naszej stronie. Na bocznym pasku po prawej stronie umieściliśmy specjalny widget z informacją o jakości powietrza w Żółwinie (w urządzeniach mobilnych widget jest dostępny pod aktualnościami).

Stan jakości powietrza można sprawdzić również bezpośrednio na mapie z czujnikami airly i porównać je z innymi miejscami pomiarowymi (np. Podkową Leśną, Brwinowem):

<https://map.airly.eu/pl/#latitude=52.09757&longitude=20.72460&id=2688

Mimo, że dzisiejszy dzień, tj. 19.02, nie wydaje się najgorszy a lokalizacja czujnika powinna wpływać na lepsze wyniki niż w innych miejscach – dość mała zabudowa, duży przewiew i wiatry zachodnie – to wyniki nie są zadowalające. Normy zanieczyszczenia pyłami PM2,5 i PM10 są znacznie przekroczone, a zalecenie na stronie jest takie, żeby unikać dziś aktywności na dworze.

Dzisiejsze dane dla Żółwina:

PM2.5 34 μg/m3 136%

PM10 54 μg/m3 108%

Na mapie widać, że jeszcze gorsze powietrze jest u naszych sąsiadów – w Podkowie Leśnej i Brwinowie.

Zachęcamy do śledzenia wyników pomiaru jakości powietrza i dostosowania do nich swojej aktywności na dworze. Warto też pomyśleć o ograniczeniu palenia w kominku dla przyjemności, kiedy są złe wyniki.

Dodaj komentarz