Żółwin wita Twojego PITa! I

Wraz z napływem nowych mieszkańców do Żółwina, zmienia się jego struktura społeczna i zawodowa, a tym samym rośnie potencjał podatkowy. Nowi mieszkańcy niejednokrotnie posiadają spore dochody, więc warto przekonywać ich do płacenia podatków lokalnie.

Ponieważ właśnie trwa okres składania rocznych rozliczeń podatkowych za rok 2017, zachęcamy tych, którzy osiedlili się w Żółwinie niedawno, do dokonania rozliczenia PIT w miejscu zamieszkania, czyli w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie. W tym celu nie ma konieczności zmiany meldunku. Przy rozliczaniu się z fiskusem nie obowiązuje nas miejsce zameldowania, lecz miejsce, w którym mieszkamy. Zatem w rozliczeniu podatkowym należy wpisać swoje miejsce zamieszkania w Żółwinie, a jako urząd do którego jest adresowane zeznanie wskazać Urząd Skarbowy w Pruszkowie, ul. Staszica 1, 05-800 Pruszków.

Podatki z PIT to spory zastrzyk dla samorządowego budżetu. Dlatego wszyscy ci, którzy płacą je w miejscu zamieszkania mają prawo oczekiwać od władz Gminy Brwinów i Powiatu, aby pieniądze oddane fiskusowi wracały do nich w postaci inwestycji w ich miejscowości.

W Żółwinie nie brakuje dróg, które trzeba załatać.

***

Wraz z każdym rokiem przybywa ułatwień w rozliczaniu się z podatku dochodowego. W tym roku można skorzystać np. z:

  • PIT-WZ, czyli złożyć wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy, przy czym rozliczenie podatkowe może uwzględniać także ulgi podatkowe i przekazanie 1% podatku na organizacje pożytku publicznego,
  • PFR PIT-37 i PFR PIT-38 (Pre-Filled tax Return), w tym przypadku administracja skarbowa nie składa za nas zeznania, lecz jedynie przygotowuje propozycję rozliczenia rocznego, z której podatnik może skorzystać lub nie.

Wszystkie powyższe sposoby rozliczenia, a także możliwość „tradycyjnego” rozliczenia on-line można znaleźć na stronie: www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje

Dodaj komentarz