W zdrowym ciele, zdrowy duch…

„Więcej ćwiczyć” to jedno z częstych noworocznych postanowień. Sprawdziliśmy jakie perspektywy na zrealizowanie takiego postanowienia mieliby mieszkańcy Żółwina gdyby je podjęli.

Choć na orliku trwa właśnie zimowa przerwa do 1 marca, rok 2018 zapowiada się całkiem dobrze: zgodnie z uchwalonym budżetem, nawierzchnia poliuretanowa bocznego boiska doczeka się kapitalnego remontu za 220 tysięcy złotych. Poza tym, myśląc o przyszłym sezonie, Radny Józef Streżyński na naszą prośbę zwrócił się do Pani Anny Sobczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie (administratora orlika) o wyznaczenie w grafiku czasu swobodnego dostępu dla mieszkańców. W minionym sezonie orlik
był praktycznie zajęty przez większość czasu przez płatne szkółki piłkarskie z terenu Gminy i nie tylko.

Miejmy nadzieje, że już od wiosny nasz kompleks sportowy zapełni się mieszkańcami dbającymi o swoją sprawność fizyczną.

„Street workout” czy „pumptrack” to ostatnio modne anglojęzyczne słowa kojarzące się z ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Dobra wiadomość jest taka, że również na naszej siłowni plenerowej przybędzie jedno dodatkowe urządzenie, którego zakup zostanie sfinansowany z funduszu sołeckiego. Docelowo urządzeń ma być jednak sześć. Kupując corocznie po jednym urządzeniu, skompletowanie siłowni zajmie kolejne cztery lata. Dlatego Sołtys i Rada Sołecka liczy na wsparcie finansowe Gminy i szybszy jednorazowy zakup wszystkich urządzeń, aby mieszkańcy mogli korzystać z całej siłowni w jak najszybszym terminie.

Dla tych którzy nie są miłośnikami takiego sformalizowanego treningu przypominamy, że tereny b. ANR i pobliski Las Młochowski oferują znakomite warunki do biegania, jazdy na rowerze, nordic walkingu, czy zwyczajnego spaceru z psem (lub bez).

Dodaj komentarz