Daleko od szosy – reaktywacja ;-)

Tegoroczną flagową inwestycją Gminy Brwinów w kategorii „drogi gminne” jest z pewnością budowa 600-metrowego łącznika z parku logistycznego MLP w kierunku autostrady A2, wyprowadzającego ruchu pojazdów ciężarowych poza zabudowania wsi Moszna. Drogę za 2,7 mln zł Gmina zbudowała od podstaw jako samodzielny inwestor, pozyskując połowę tej kwoty w postaci dofinansowania z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, Burmistrzowi Arkadiuszowi Kosińskiemu, należą się gratulacje za doprowadzenie do jego realizacji. Choć na nasz komfort bezpośrednio ono nie wpływa, miło jest pogratulować, że śmiałe plany na terenie Gminy zostały zrealizowane sprawnie i szybko.

W projekcie budżetu Gminy na rok 2018 zaplanowano 15,5 mln zł na inwestycje w zakresie dróg gminnych. Kwota ta obejmuje również rozbudowę gminnej sieci dróg rowerowych, na którą przeznaczono 3,4 mln zł (z czego 2,7 mln zł to dofinansowanie UE). Brwinów, Krosna-Wieś, Kanie, Otrębusy, Owczarnia, Parzniew – to miejscowości, do których trafią przyszłoroczne inwestycje drogowe.

A Żółwin? O ile miło jest gratulować komuś ambitnych inwestycji gdzie indziej, o tyle znacznie milej jest korzystać z ich realizacji we własnej miejscowości. Póki co, na drogowe inwestycje z rozmachem i dofinansowaniem musimy poczekać (ile to już lat czekamy?).

Za to możemy liczyć przynajmniej na to, że nasi Włodarze całkiem o nas nie zapomną i na remonty naszych dróg wydadzą oszczędności uzyskane w przetargach na inne zadania. Lista żółwińskich potrzeb w zakresie dróg i chodników jest wystarczająco długa, żeby pomysłów szybko nie zabrakło. 

Jesteśmy ciekawi, które drogi gminne w Żółwinie Waszym zdaniem powinny zostać wyremontowane w pierwszej kolejności?

Dodaj komentarz