Graniczna i Słoneczna świętują pierwsze urodziny

Właśnie mija pierwsza rocznica remontu ulic Granicznej i Słonecznej w Żółwinie, czyli drogi powiatowej 1502W. Na jednym ze zdjęć przypominamy jak droga wyglądała przed remontem. Po wielu staraniach niemożliwe stało się faktem. Powiat Pruszkowski wyłonił wykonawcę w „przetargu życia”, a firma SKANSKA stanęła na wysokości zadania wykonując solidną robotę.

 

Jeszcze rok temu ul. Graniczna mogła służyć jako plener do filmu o historii z XIX wieku.

W listopadzie ubiegłego roku okazało się, że w budżecie Powiatu znalazły się oszczędności z innych przetargów na łączną kwotę około 1,2 mln. Zarząd Powiatu podjął decyzję o zleceniu kompleksowego remontu kilku dróg powiatowych za tę kwotę. Sęk był w tym, aby Graniczna i Słoneczna, lub przynajmniej ich część, zostały objęte tym przetargiem. Do dziś nie wiemy czyj wkład w przekonanie Zarządu Powiatu był największy i kto jest „ojcem sukcesu”. Zapewne znalazłoby się ich wielu… Z naszej strony
dziękujemy każdemu, kto się przyczynił, jednak przede wszystkim niech będzie to przykład obywatelskiej postawy mieszkańców i sukces wynikający z brania spraw w swoje ręce.

 

Prace szły naprawdę szybko i sprawnie…

Podsumowując, przypominamy kilka istotnych faktów związanych z tą inwestycją: remont Granicznej i Słonecznej kosztował 165 tysięcy złotych. Wyremontowano 1500 metrów drogi poprzez położenie destruktu bitumicznego i powierzchniowe utwardzenie 3-centymetrową warstwą asfaltu (bonus od firmy SKANSKA, ponieważ w specyfikacji zamówienia było znacznie mniej trwałe „utwardzenie emulsją i grysem”). Oprócz tego, na ostatnich 150 metrach w stronę granicy Powiatu położono sam destrukt bez utwardzenia (kolokwialnie mówiąc – zabrakło kasy) i w zasadzie ślad po nim zaginął.

 

… a co bardzo ważne, udało się wykonać to zadanie po naprawdę minimalnych kosztach…

Aż trudno uwierzyć, że za jedyne 165 tysięcy złotych Żółwin wykonał taki skok cywilizacyjny. A co by było gdyby nasze drogi doczekały się gminnych lub powiatowych inwestycji za 2 albo 3 miliony?

 

… natomiast efekt jest oszałamiający. Ta inwestycja zmieniła znacząco obraz naszej miejscowości.

Dodaj komentarz