Żółwiki do rakiet!

Mieszkańcy Żółwina, sąsiedzi i sympatycy naszej lokalnej społeczności wyklikali 4 miejsce dla naszej Szkoły w zabawie „Dzieciaki do rakiet” zorganizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisa.

Walka o czwarte miejsce była niezwykle zacięta. Jeszcze kilka dni przed zakończeniem głosowania nasza Szkoła zajmowała 3 lokatę, ale spadła na 5. Do udziału w programie – czyli wsparciu rzeczowym i szkoleniowym dla szkół – kwalifikowały się tylko 4 szkoły z każdego miasta (województwa). Wtedy okazało się, że nasza lokalna społeczność potrafi się zmobilizować i jest w tym całkiem skuteczna. Bardzo szybko dodatkowe informacje o głosowaniu zaczęły się pojawiać w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych, w komunikatorach internetowych, na grupach i forach i w końcu w poczcie elektronicznej. Zachęcani do głosowania byli nie tylko mieszkańcy Żółwina, ale również nasi sąsiedzi i sympatycy. Cały ten wysiłek przyniósł naszej Szkole ostatecznie 14060 głosów, co pozwoliło wyprzedzić Szkołę Podstawową nr 234 im. Juliana Tuwima (13132 głosy). Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 312 z Warszawy z 22229 głosami.

Wszystkim głosującym gratulujemy świetnego wyniku i dziękujemy za zaangażowanie we wspólną sprawę! To już drugi raz internetowa zabawa przynosi korzyści dla Żółwina. Przypomnijmy, że jedyny plac zabaw w naszej miejscowości został również wyklikany, w konkursie Nivea „100 placów zabaw na 100 lat Nivea”.

Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 7 listopada 2017 r. i mamy nadzieję, że nie zmienią one obecnej kolejności.

Szczegółowe informacje o akcji: www.dziecidorakiet.pl

 

Dodaj komentarz