Lustro na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Granicznej?

Aby poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Szkolnej i Granicznej, Stowarzyszenie „Nasz Żółwin” wystąpiło z wnioskiem do Starostwa Powiatowego w Pruszkowie o zamontowanie lustra na Granicznej, tak aby kierowcy nadjeżdżający Szkolną nie musieli wykonywać ryzykownego skrętu przy słabej widoczności pojazdów za zakrętem. Obiecano nam, że lustro zostanie zamontowane w najbliższym czasie.

W tej chwili widoczność dla kierowców próbujących skręcić z ul. Szkolnej w Graniczną jest mocno ograniczona. Przy prędkościach rozwijanych przez pojazdy jadące ul. Graniczną, jest to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w naszej miejscowości.

Postulowaliśmy również o zmianę pierwszeństwa na Granicznej, tak aby ulica Szkolna była uprzywilejowana zgodnie z kierunkiem kursowania autobusu i dojazdu dzieci do szkoły, oraz aby nieco wyhamować samochody przejeżdżające przez skrzyżowanie na wprost w stronę Książenic (droga z pierwszeństwem przebiegałaby w kształcie litery „L” Graniczną i Szkolną, a nie jak obecnie Graniczną na wprost). Choć nasz pomysł zmiany organizacji ruchu początkowo zyskał aprobatę Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia, po dalszej analizie w Wydziale Infrastruktury niestety nie wyrażono zgody na jego realizację.

Ze względu na bliskość szkoły apelujemy do kierowców jadących Graniczną na wprost o jazdę zgodnie z przepisami (obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę) i zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu ze Szkolną. Lustro, mamy nadzieję, będzie doraźnym rozwiązaniem lepszym niż żadne, wiele wskazuje jednak na to, że skrzyżowanie Szkolnej i Granicznej jest następnym oczekującym w kolejce na kompleksową przebudowę w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz