CZY WODA W ŻÓŁWINIE JEST BEZPIECZNA?

W dniu 25.09.2017 r., z powodu z wykrycia obecności bakterii w pobranej jednorazowej próbce na terenie budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim stwierdza brak przydatności do spożycia zarówno wody surowej jak i po przegotowaniu z wodociągu miejskiego Podkowy Leśnej.

Z informacji uzyskanych z Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wynika, że woda do Żółwina i Owczarni dostarczana jest niezależnym wodociągiem. Przechodzi on jednak przez Podkowę Leśną. Z tego względu osoba udzielająca nam odpowiedzi zasugerowała, żeby do czasu usunięcia zagrożenia do celów spożywczych używać wody z butelki, a nie z kranu i monitorować sytuację w Podkowie (informacje pojawiają się na stronie www.podkowalesna.pl).

UZUPEŁNIENIE 1:
(ze strony Podkowy Leśnej)
„(…) na potrzeby mieszkańców Podkowy otwarto alternatywne zasilanie w wodę z wodociągu miejskiego miasta Brwinów.

Woda z Brwinowa posiada aktualne wyniki badań z dnia 19 września 2017 r.
Podkowa Leśna otrzymała z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grodzisku Mazowieckim wyniki badań z dnia 11 września stwierdzające przydatność wody do spożycia.”

UZUPEŁNIENIE 2:
Warto również przeczytać wyjaśnienia Burmistrza Podkowy Leśnej w komentarzach do artykułu na naszym profilu Facebook, które wiele wnoszą do sprawy: www.facebook.com/Nasz.Zolwin

UZUPEŁNIENIE 3:
Pojawilo się oficjalne stanowisko Prezesa Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 

Dodaj komentarz