Jest szansa na nową nawierzchnię Orlika

Zgodnie z informacją uzyskaną od Burmistrza Gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego na spotkaniu z mieszkańcami 4 września 2017 r. kompleksowy remont boiska wielofunkcyjnego na orliku (tego „czerwonego”) nastąpi w przyszłym roku. Na ten cel w budżecie Gminy Brwinów ma zostać zarezerwowana kwota 200 tysięcy złotych.
Tymczasem 8 września wykonano doraźną naprawę boiska, tak aby mogło ono służyć w tym sezonie do czasu generalnego remontu. Zły stan techniczny nawierzchni poliuretanowej wynika z błędów technologicznych popełnionych przez wykonawcę i nie jest to odosobniony przypadek na terenie całego kraju.

Natomiast boisko piłkarskie z trawą syntetyczną sprawdza się bez zarzutu i wymaga jedynie okresowych napraw eksploatacyjnych. Całotygodniowy grafik boiska trawiastego jest napięty ze względu na zajęcia prowadzone przez liczne szkółki piłkarskie, rezerwacje zorganizowanych grup dorosłych oraz rozgrywki klubowe w weekendy.

Może mało estetyczna ale skuteczna naprawa ubytków, pozwoli na korzystanie z tego boiska do końca sezonu.
Stan nawierzchni poliuretanowej był już opłakany.

Administratorem orlika w Żółwinie jest Gminny Ośrodek Kultury „OK Brwinów”, który od 1 września pełni również funkcję administratora oddanej do użytku hali sportowej w Brwinowie. Pytania dotyczące możliwości korzystania z orlika w Żółwinie należy kierować do „OK Brwinów”. Remont nawierzchni poliuretanowej z pewnością zwiększy możliwości wykorzystania obiektu do innych gier niż piłka nożna.

Dodaj komentarz