Wakacyjna wycieczka? Galeria Figur Stalowych dla rowerzystów

Dziś kolejna propozycja wycieczki na wakacje. Tym razem zapraszamy w bliższe okolice, do Galerii Figur Stalowych w Pruszkowie.

Galeria, w której można oglądać nietypowe rzeźby z recyklingu metalowego zdobywa coraz większą popularność. Zatem warto wybrać się tam, zanim zaczną przybywać tłumy, albo Galeria przeniesie się w inne miejsce. Już teraz eksponaty z GSF zaczynają podróżować i gościć na innych ekspozycjach. Obecnie eksponaty GSF można również oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (wystawa potrwa tam do 8 września br.).

Warto podkreślić, że eksponaty – głównie auta, motocykle, postaci z bajek, filmów science-fiction, celebryci – można nie tylko oglądać, ale przede wszystkim również dotykać, a nawet wsiadać do nich (auta) lub na nie (motocykle). Niektóre z nich mają ruchome elementy, np. drzwi, lusterka, kierownice. Nie tylko dzieci, ale również i dorośli, bardzo chętnie pozują przy eksponatach, np. przy Ferrari, Lamborghini, Shreku, czy bohaterach z Gwiezdnych Wojen. Na zwiedzających niesamowite wrażenie robi dbałość o szczegóły figur.

A wszystko można połączyć z niedługą i bezpieczną wycieczką rowerową z Żółwina, która do Brwinowa prowadzi ciągiem pieszo-rowerowym, potem spokojną uliczką Pruszkowską wzdłuż torów kolejowych, gdzie często nie mija się ani jednego auta i którą dojedziemy do wygodnej asfaltowej ścieżki rowerowej prowadzącej do Parzniewa. Niestety w centrum Parzniewa musimy kawałek przejechać drogą lub chodnikiem (w przypadku podróżowania z dziećmi do lat 10), jednak ruch aut nie jest tam zbyt duży i jest spokojny. Potem do torów dojedziemy ścieżką rowerową,  szeroką i bezpieczną. Ostatni odcinek – po przekroczeniu – strzeżonego przejazdu kolejowego pokonujemy bardzo wygodnym nowym ciągiem pieszo-rowerowym.

Adres: Galeria Figur Stalowych, Przejazdowa 17 , 05-800 Pruszków, tel. +48 500 500 100http://www.galleryofsteelfigures.com

Odległość od Żółwina (skrzyżowanie Kasztanowej z Nadarzyńską): 10 km

Dojazd: ok. 30 min (rowerem – opis powyżej), 10 min (autem)

Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 8.00-18.00, sobota: 8:00-19:00, niedziela 10.00-19.00

Bilety: normalny – 25 zł, ulgowy – 17 zł, rodzinny (2+2) – 80 zł

 

 

Dodaj komentarz