Światełko w tunelu dla Słonecznej?

Burmistrz Gminy Brwinów zwrócił się do Starosty Powiatu Pruszkowskiego z prośbą o dofinansowanie budowy chodnika w ul. Słonecznej w roku 2018. Cała inwestycja miałaby kosztować 1,2 mln zł, z czego 25% miałby dołożyć Powiat. Czy wreszcie uda się zrealizować tę inwestycję?

Warto podkreślić, że publikowana korespondencja jest pokłosiem naszych wniosków do Gminy i Powiatu w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drogach w Żółwinie, które zostały podpisane przez 356 mieszkańców.

Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskami o poprawę bezpieczeństwa na drogach

 

3 myśli na temat „Światełko w tunelu dla Słonecznej?

  1. Chodnik na Słonecznej jest bez wątpienia potrzebną inwestycją, ale moim skromnym zdaniem lepsza byłaby taka opcja, że Gmina realizuje to zadanie samodzielnie, a Powiat za 300 tys. przebudowałby skrzyżowanie Kasztanowej z Nadarzyńską tak, aby powstało tam rondo (podobne do ronda w Podkowie Leśnej na styku Lipowej/ Bukowej/ Topolowej/ Sosnowej – którego przebudowa kosztowała 338 tys. złotych). Warto marzyć, żeby było tam bezpiecznie i przy okazji wjazd do Żółwina miał kiedyś reprezentacyjny wygląd…

    • od dwóch lat nie można skontaktować się z właścicielem działki przy tym skrzyżowaniu (Kasztanowa/Nadarzyńska) co umożliwiłoby pozbycie się przynajmniej „żwirowego chodnika” czytaj wizytówki Żółwina od jakiegoś roku..

Dodaj komentarz