Posprzątaliśmy las!

W niecałe 2h ok. 70 osób, w tym co najmniej 34 dorosłych, posprzątało las w Żółwinie pomiędzy Słoneczną a Szkolną. Potem większość z nas urządziła sobie piknik przy ognisku. Były kiełbaski i napoje, leżenie na kocach, wspólne rozmowy i zabawy dzieci. Dopisała również pogoda. To była naprawdę udana akcja!

Zebraliśmy pełne dwa samochody śmieci, w tym niebezpieczne szkło, opony, metalowe elementy, co ciekawe – kilkanaście par butów, ubrania, materac, elementy samochodu i rowerów. Teraz z czystym (!) sumieniem możemy polecić wszystkim spacer po naszym „central parku”!

Szczególne podziękowania należą się Andrzejowi Krajewskiemu, który drugi rok z rzędu mobilizuje naszą społeczność do akcji i Sołtysowi Karolowi Marchwiakowi za pomoc w organizacji imprezy, szczególnie za zapewnienie zaplecza gastronomicznego oraz odbioru śmieci! Warto wspomnieć, że była to świetna okazja do integracji naszej lokalnej społeczności, w tym roku pojawiło się sporo nowych twarzy, był Sołtys, Radny, członkowie Rady Sołeckiej, członkowie Stowarzyszenia „Nasz Żółwin”, zuchy z drużyny Gwiezdnych Żółwi i jeden z naszych dzielnych druhów z OSP. Wszystkim dziękujemy za udział!

Idealna współpraca – duży trzyma, mały wrzuca 🙂
Poszukiwacze skarbów? 😉
Zaczynamy się rozchodzić

Sprzątamy naszą planetę ziemię!

Sprzątaliśmy z uśmiechem na twarzy
Najważniejsze dziś były dobre rękawiczki!
Powoli zapełniamy samochód – na wszelki wypadek zapakowaliśmy zapasowe opony
Zbieraliśmy w dwóch dużych ekipach – tu Radny Streżyński na rowerowym rekonesansie sprawdza co słychać w drugiej grupie zbieraczy
Opony, rowery, puszki, butelki już nie będą straszyć spacerowiczów „central parku”
Partnerstwo w pełnej krasie. Razem lżej 🙂
Mali i duzi… Którzy więcej zebrali?
Kolejna „przecznica” uprzątnięta
Drużyna zuchów, czyli Gwiezdne Żółwie, w akcji!
Główny inicjator akcji – Andrzej Krajewski – daje sygnał, żeby kierować się na piknik
Idziemy na kiełbaski
Ładujemy samochód
Zebraliśmy ok. 50 worków śmieci!
Już wiadomo kto robi wycinkę drzew przy Słonecznej 😉
Sprzedaż obwoźna? Nie, to nasze zaplecze gastronomiczne!
Po godzinie już nic nie zostało…
Gorąco dziś było 🙂
Rozmowy, nowe znajomości, odpoczynek…
Gwiezdne Żółwie, czyli nasza żółwińska drużyna zuchowa (oczywiście to tylko jej cząstka)
To tylko część naszych najmłodszych Żółwinian, która wzięła udział w sprzątaniu
Dla psa kiełbasa 😉 Dla dzieci napoje 🙂
Iwo niestety spóźnił się na sprzątanie, ale z pikniku był bardzo zadowolony, tak samo jak Marysia i Jagoda!
Zasłużony odpoczynek
Nasz Żółwin 🙂

 

2 myśli na temat „Posprzątaliśmy las!

  1. Warto dodać, że posprzątaliśmy również duży fragment lasu za krzyżem, u zbiegu Słonecznej z Południową, oraz cały pas lasu wzdłuż Słonecznej od krzyża do numeru Słoneczna 40. Wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych, teraz w Żółwinie będzie czyściej. Pozdrawiam!

  2. Chciałbym poprosić Was o pomoc w posprzątaniu dzikiego wysypiska śmieci znajdującego się na końcu ul. Polnej na terenach ANR. Urząd w Brwinowie zobowiązał się do dania worków, rękawiczek i zabrania śmieci zgromadzonych w workach. my mamy tylko ustalić dzień takiego sprzątania. Proponowałbym którąś z sobót majowych, może 6 maja ?

    Tyle osób odwiedza z psami te tereny, na pewno wszystkim było by milej nie natykać się na stare kanapy i drzwi od pralek.

Dodaj komentarz