Jak Misie zostały ratownikami

W niedzielę 29 stycznia 2017 r., w OSP Żółwin, odbyła się zbiórka pluszowych misiów, które odtąd będą pełnić rolę „Misia Ratownisia”. Ich zadaniem będzie  pluszowym przytuleniem złagodzić ból i stres dzieciom poszkodowanym w różnego rodzaju nieszczęściach.

Dzięki zaangażowaniu strażaków w zamian za przekazanie do adopcji pluszaka, czekały na małych darczyńców niecodzienne atrakcje. Bartłomiej Prusak, Łukasz Nadworski i Jakub Dymowski z uśmiechem i sympatią pokazywali sprzęt gaśniczy, ratowniczy i wozy strażackie, w tym najnowszy nabytek Scania P360.

Dzięki uprzejmości młodych strażaków można było wejść do wozu strażackiego, a nawet na niego. Wszystko to pod bacznym okiem strażaków i z ich pomocą.


Szczytny cel akcji połączony z możliwością zobaczenia kawałka ratowniczego świata sprawił, że czas spędzony w OSP Żółwin był bardzo fajny i ciekawy.

Członkowie Stowarzyszenia „Nasz Żółwin” stanowili sporą część osób biorących udział w akcji. Oddane do adopcji pluszaki już czekają na swoje ważne zadania.

 

 

1 myśl na temat “Jak Misie zostały ratownikami

Dodaj komentarz