Koniec ciemności

4 lata mieszkańcy Żółwina musieli czekać na dokończenie oświetlenia ulicznego w ul. Łąkowej i Mokrej.

W październiku 2012 r. rozpoczęto instalację lamp na istniejących słupach linii energetycznej w ul. Mokrej i uzupełniono oświetlenie w ul. Niecałej. Teraz udało się dokończyć tę długo wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję i połączyć oświetleniem ul. Łąkową z ul. Niecałą.

 

Lampy stanęły w ul. Łąkowej (5 sztuk):

ul. Łąkowa
ul. Łąkowa

i ul. Mokrej (3 sztuki):

ul. Mokra
ul. Mokra

w rejonie, który jest intensywnie zabudowywany z roku na rok.

Jednak na lampy najbardziej czekali dotychczasowi mieszkańcy dalej położonych okolic. Ulice Łąkowa, Mokra i Niecała stanowią bardzo popularny trakt pieszo-rowerowy, którym wiele osób porusza się pieszo i rowerami do pracy, szkoły i stacji WKD. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym musieli oni rano i wieczorem zmagać się z ciemnościami w ul. Łąkowej. Było to zadanie wymagające, nie tylko ze względu na egipskie ciemności, ale też i ogromne dziury, które często występują w ul. Łąkowej (ostatnio szczególnie głębokie po objeździe ul. Nadarzyńskiej).

Dzięki nowemu oświetleniu możemy bez latarki przejść ul. Łąkową od ul. Kasztanowej przez ul. Mokrą, Niecałą, Leśną i Nadarzyńską niemal do ul. Młochowskiej (oświetlenie kończy się wraz z asfaltem i ostatnimi zabudowaniami przed lasem).

ul. Mokra
ul. Mokra

Dodaj komentarz