Projekt budżetu Gminy Brwinów na 2017 rok

herb-brwinowaNa stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano projekt budżetu Gminy Brwinów na 2017 rok

Projekt budżetu można znaleźć pod adresem: http://brwinow.bipst.pl/index.php?grupa=42623

Na przyszły rok zaplanowano następujące inwestycje w Żółwinie:

1. Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Nadarzyńskiej (od Słonecznej do Leśnej) – 450 tys. zł

2. Modernizacja pomieszczeń OSP – etap I – 120 tys. zł

3. Projekt rozbudowy szkoły – 160 tys. zł

4. Budowa odwodnienia w rejonie ulicy Szkolnej i Polnej – 85 tys. zł

Ponadto przewidziano 1,6 mln zł na kontynuację budowy kanalizacji sanitarnej w Owczarni, która stamtąd ma dotrzeć do Żółwina.

W projekcie budżetu – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Burmistrza Gminy, Arkadiusza Kosińskiego, nie znalazły się inwestycje, które wcześniej były planowane i nawet ujmowane w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym, a wśród nich np. budowa przedszkola czy budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Słonecznej.

Z projektu budżetu wynika, że Gmina Brwinów planuje najwięcej pieniędzy przeznaczyć na drogi gminne (prawie 7,5 mln zł). Z kolei najdroższą jednostkową inwestycją będzie budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie – w przyszłym roku będzie 5,5 mln zł, przy czym wydano już prawie 4,5 mln zł (razem niemal 10 mln zł).

Kolejną bardzo dużą inwestycją oświatową będzie budowa przedszkola w Otębusach – na projekt i budowę w przyszłym roku planuje się przeznaczyć 1 590 tys. zł, przy czym na ten cel przeznaczono już 180 tys. zł, a docelowo planuje się jeszcze wydatkować 4,6 mln zł. Razem budowa przedszkola w Otrębusach ma pochłonąć 6 380 000 zł.

Warto również wspomnieć o dwóch ważnych inwestycjach drogowych w naszym regionie jakimi będą:
– przebudowa skrzyżowania ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego i ul. Kolejowej w Kaniach na drodze wojewódzkiej nr 719. Gmina na ten cel planuje przeznaczyć 1 mln zł,
– budowa obwodnicy wsi Moszna.

W BIP zamieszczono również projekty budżetów sołeckich w naszej Gminie: http://brwinow.pl/images/stories/bip/finansowe/2017/Ip_16111510362.pdf

Czy jest to dobry budżet dla Gminy Brwinów i dla Żółwina?

 

3 myśli na temat „Projekt budżetu Gminy Brwinów na 2017 rok

  1. Jak to możliwe, że jeszcze 2 miesiące temu (26 września) na corocznym spotkaniu z mieszkańcami Burmistrz zapewniał, iż na rok 2017 zaplanowano rozbudowę szkoły, a nagle ta inwestycja znika z budżetu? Rozumiem, że Gmina nie jest w stanie zrealizować dwóch inwestycji oświatowych w Żółwinie jednocześnie i rezygnuje z przedszkola kosztem rozbudowy szkoły, ale nie jestem w stanie pojąć dlaczego – pomimo wcześniejszych deklaracji w obecności 120 mieszkańców – nagle okazuje się, że w budżecie 2017 nie ma twardego punktu „rozbudowa szkoły”?

Dodaj komentarz