Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskami o poprawę bezpieczeństwa na drogach

dav

Zebraliśmy łącznie 356 podpisów, w tym podpisy 40 mieszkańców Owczarni, 19 mieszkańców Tereni, 2 radnych rady miejskiej (w tym przewodniczącego rady miejskiej), 3 Sołtysów (Żółwina, Tereni i Owczarni), podpisy członków rad sołeckich[1].

Przypomnijmy, że w połowie października z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Żółwina i Tereni „Nasz Żółwin” zostały przygotowane wnioski w sprawie poprawy bezpieczeństwa i uspokojenia ruchu drogowego w Żółwinie. Następnie przez tydzień trwała zbiórka podpisów pod wnioskami – były one przede wszystkim zbierane przez członków Stowarzyszenia bezpośrednio u mieszkańców. Listy z podpisami były także wyłożone w :

  • sklepach spożywczych przy ul. Nadarzyńskiej 27 i 55,
  • sklepie z artykułami dla zwierząt SABA przy ul. Kasztanowej 22,
  • zakładzie wulkanizacyjnym przy ul. Kwiatowej 3,
  • LKS Wolta przy ul. Nadarzyńskiej 30.

Wszystkim zaangażowanym osobom i podmiotom w zbieranie podpisów serdecznie dziękujemy! Biorąc pod uwagę pogodę, która trochę pokrzyżowała nam plany, a także termin akcji tuż przed 1 listopada, uzyskany wynik 356 podpisów należy uznać za duży sukces. Dodatkowo tylko nieliczni mieszkańcy odmówili złożenia podpisu pod naszymi wnioskami. Większość mieszkańców bardzo ciepło i serdecznie odnosiła się do naszej akcji i działalności Stowarzyszenia, choć dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z nami.

Jutro wnioski wraz z podpisami zostaną złożone we właściwych urzędach.

O naszych wnioskach więcej można przeczytać na stronie: http://naszzolwin.pl/2016/10/20/wnioski-mieszkancow-dot-poprawy-bezpieczenstwa-i-uspokojenia-ruchu.

Warto przypomnieć, że to już druga – i na pewno nie ostatnia – akcja zbierania podpisów mieszkańców pod wnioskami do władz samorządowych. Na przełomie czerwca i lipca tego roku odbyła się zbiórka podpisów w sprawie wprowadzenia w Żółwinie na niektórych osiedlowych ulicach strefy ograniczonej prędkości i ograniczonego ruchu samochodów ciężarowychhttp://naszzolwin.pl/2016/08/19/bedzie-strefa-ograniczonej-predkosci.

 

[1] Na listach z podpisami są 353 podpisy, brak na nich 3 osób, które podpisały się bezpośrednio pod wnioskami.

2 myśli na temat „Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskami o poprawę bezpieczeństwa na drogach

Dodaj komentarz