Będzie lepsza jazda po naszych drogach

Kierowcy jeżdżący po naszych drogach mają coraz więcej powodów do zadowolenia. Po wyremontowanej Nadarzyńskiej i Klonowej udało się zakończyć pozostałe remonty dróg, o których pisaliśmy niecałe trzy tygodnie temu: http://naszzolwin.pl/2016/10/06/remonty-drog-w-zolwinie/

Można teraz bez obaw o swoje auto i bez negatywnych skutków dla naszego kręgosłupa przejechać:
(-) ul. Leśną (na odcinku od Nadarzyńskiej do Świerkowej),
(-) ul. Zarybie (od Kasztanowej do połowy drogi między Poprzeczną a Malowniczą),
(-) ul. Boczną.
 
Wyremontowana Leśna
Wyremontowana ul. Leśna
Wyremontowana Leśna
Wyremontowana ul. Leśna
Wyremontowana ul. Zarybie
Wyremontowana ul. Zarybie
Gmina Brwinów wyremontowała również fragment gminnego odcinka ulicy Granicznej. Prace polegały przede wszystkim na poszerzeniu skrzyżowania z Pieczarkową, co znacznie poprawiło widoczność i możliwość skrętu w obie strony.
Poprawione skrzyżowanie Granicznej z Pieczarkową
Poprawione skrzyżowanie Granicznej z Pieczarkową

Oprócz poszerzenia dokonano utwardzenia drogi w kształcie trapezu (razem ok. 180 m2).

Poprawione skrzyżowanie Granicznej z Pieczarkową
Poprawione skrzyżowanie Granicznej z Pieczarkową

Remont ten został częściowo sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego Tereni (prawie 2700 zł), resztę (ok. 5000 zł) dołożyła Gmina Brwinów.

Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy Brwinów wynika również, że cały czas trwają prace zmierzające do zrealizowania odwodnienia na rogu Szkolnej i Polnej: http://naszzolwin.pl/2016/09/09/odwodnienie-ul-szkolnej/ Inwestycja będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i zbuduj”. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli przekazać więcej szczegółów dotyczących realizacji tej inwestycji.
 
Pozytywną informację, szczególnie dla mieszkańców ul. Granicznej, otrzymaliśmy w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie. W dniu 2 listopada 2016 r. zostanie podpisana umowa z firmą Skanska S.A., która wygrała przetarg pn. „Remont nawierzchni dróg powiatowych – nakładki”. Jak wcześniej informowaliśmy, w ramach tego zadania zostanie utwardzony powiatowy 1,5 km odcinek Słonecznej (od skrzyżowania z Południową) i Granicznej (od Słonecznej do ok. 300 m za Szkolną).
bez-tytulu
 Wykonawca na wykonanie zadania ma 15 dni od podpisania umowy, a więc najpóźniej 17 listopada 2016 r. powinny zakończyć się prace na ul. Granicznej.
 
Niestety nie został jeszcze przygotowany projekt tymczasowej organizacji ruchu na ul. Słonecznej, która ma poprawić bezpieczeństwo na tej drodze. O sprawie pisaliśmy we wrześniu tego roku: http://naszzolwin.pl/2016/09/13/bedzie-bezpieczniej-na-slonecznej/
 
Naszzolwin.pl poprosił pracowników Starostwa o poprawienie montażu znaku z nazwą naszej miejscowości przy wjeździe do Żółwina przy Kasztanowej. Obiecano nam zainteresować się sprawą.

Dodaj komentarz