Czy fotoradary wrócą do służby?

Znalezione obrazy dla zapytania fotoradarRadny Gminy Brwinów, Józef Streżyński, wystąpił do Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie z postulatem o podjęcie działań mających na celu powrót gminnych fotoradarów do służby publicznej. Szczegóły w piśmie, które poniżej udostępniamy.

 

5 myśli na temat „Czy fotoradary wrócą do służby?

 1. Przecież Dopiero co Polska uwolniła się od patologi fotoradarowej w wykonaniu pseudostrażników bo wszem i wobec wiadomo ze słuzyły do dbania ale o kasę gminy.
  Polecam program „Emil łowca fotoradarów” a za takie dbanie o bezpieczeństwo strażnikom miejskim to Ja dziękuje.

 2. Drogi Oburzony,

  Radny w swoim piśmie do Komendanta Policji w żadnym razie nie sugeruje powrotu fotoradarów w ręce Straży Miejskiej, wręcz przeciwnie, w ręce policjantów. Patologie związane z wykorzystaniem przez niektóre gminy tego sprzętu do poprawy finansów, a nie do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego spowodowały „wylanie dziecka z kąpielą”.

  Usunięcie fotoradarów doprowadziło do całkowitego poczucia bezkarności kierowców naruszających przepisy i do wzrostu liczby wypadków. Chyba nie o to chodziło.

  Redakcja.

 3. To że były patologiczne przypadki wykorzystywania fotoradarów do poratowania gminnej kasy nie oznacza, że od razu mamy demontować cały system. Powinniśmy raczej skupić się na eliminacji tych patologii. Złodziejstwo cały czas jest i nie jesteśmy tego w stanie wyeliminować i nikomu nie przyjdzie do głowy, że trzeba zlikwidować Policję. Nie mam wrażenia, aby w naszej Gminie radary były wykorzystywane w niewłaściwy sposób, a wręcz przeciwnie. Wreszcie ul. Wilsona w Brwinowie można było spokojnie, bez nerwów, przejechać, bo skończyły się chamskie wyprzedzanki.

 4. Przecież Policja posiada i fotoradary i samochody patrolowe. Są używane. Więc o co chodzi ? Nie może stać na każdej drodze radar. A to, że nie każdy jeździ przepisowo – takie życie. Nie ma idealnego świata. Czy jakoś lawinowo wzrosła liczba wypadków drogowych w naszej gminie po odebraniu uprawnień straży?Odpowiedz brzmi-NIE. Więc do czego służyły ?

 5. To, że nie ma idealnego świata nie oznacza, że możemy sobie wszystko odpuścić. Jaki jest problem zwolnić? I tak fotoradary mają spory margines błędu. Może to Pan jeździ Porsche jak idiota po Żółwinie i bolą fotoradary, które mogłyby wrócić? Niestety wypadków i kolizji w Żółwinie jest sporo. Czasem piszą o nich w prasie lokalnej, a jeden nawet trafił do TVN24.

Dodaj komentarz