Remonty dróg w Żółwinie

W Żółwinie od kilku tygodni prowadzone są prace remontowe niektórych dróg gminnych. Obecnie ze względu na obfite opady deszczu roboty zostały wstrzymane, ale wykorzystaliśmy ten czas na sprawdzenie zaawansowania robót i dopytanie co jest i będzie remontowane w Żółwinie.

W pierwszej kolejności wzięto się za remont ul. Klonowej, którą poprowadzony był objazd na czas budowy chodnika w ul. Nadarzyńskiej. Jak widać na zdjęciu tu udało się zdążyć przed załamaniem pogody.

Niestety, jak wynika z informacji uzyskanych z Referatu Inwestycji i Remontów Urzędu Gminy Brwinów, w tym roku nie ma już szans na remont pozostałych ulic, którymi był poprowadzony objazd, tj. Łąkowej i Mokrej. Szczególnie nawierzchnia tej pierwszej ulicy na odcinku ok. 50 m (przed ul. Mokrą) jest w katastrofalnym stanie .

Zniszczony fragment Łąkowej
Zniszczony fragment Łąkowej
Zniszczony fragment Łąkowej
Zniszczony fragment Łąkowej
Zniszczony fragment Łąkowej
Pęknięcia skrajni jezdni w ul. Mokrej
Pęknięcia skrajni jezdni w ul. Mokrej

Zaawansowane prace są w ul. Zarybie. Remont obejmuje odcinek od Kasztanowej do połowy drogi między Poprzeczną a Malowniczą. Od strony Kasztanowej prace jeszcze się nie zakończyły i kierowców czekają spore utrudnienia.

Natomiast od drugiej strony możemy już jeździć po nowej nawierzchni ul. Zarybie.

Remontowana jest również ul. Boczna. Tu niestety prace są najmniej zaawansowane i na kierowców skręcających z ul. Szkolnej czeka duży uskok (uwaga na zawieszenia!).

Ostatnią ulicą, która zostanie naprawiona w tym roku to Leśna. Niestety remont obejmie tylko odcinek od Nadarzyńskiej do Świerkowej.


Sprawdziliśmy też, jak w trakcie tak obfitych i długotrwałych opadów sprawuje się odwodnienie ul. Nadarzyńskiej i trzeba przyznać, że działa ono doskonale. Woda spływa do gęsto ustawionych studzienek, a na ulicy nie widać większych zastojów wody.

 

Niestety pogoda pokazała też jak bardzo ważne jest dokończenie budowy chodnika w Nadarzyńskiej, a na obecną chwilę przynajmniej prowizoryczne utwardzenie pozostałego odcinka chodnika do Kasztanowej.

Teraz jest niemożliwe przejście tamtędy bez kaloszy.

3 myśli na temat „Remonty dróg w Żółwinie

  1. No właśnie miałam dzwonić do gminy dlaczego w związku z tym, że Łąkowa była ulicą objazdową, nie zaplanowali od razu jej remontu. To jest skandal, tym bardziej, że ten najgorszy odcinek nie był pokryty asfatem i był już od kilku lat w złym stanie. Oprócz tego były wysyłane pisma odnośnie oświetlenia feralnego odcinka drogi. Do dziś nie postawiono żadnej latarni.

  2. W marcu 2017 r. ma być przeprowadzony przegląd dróg, po którym zostaną wytypowane te, które będą remontowane. W związku z powyższym warto swoje uwagi przekazywać do Urzędu Gminy Brwinów do Referatu Inwestycji i Remontów (22 738 25 84).

Dodaj komentarz