Trasa rowerowa: Żółwin – Owczarnia – Podkowa – Żółwin (9 km)

Andrzej Krajewski przesłał nam propozycję malowniczej trasy rowerowej (Żółwin – Owczarnia – Podkowa – Żółwin), którą można z powodzeniem również przebiec albo przejść. Całość liczy ok. 9 km.

Na początek rzut oka na mapę:

 

1. Etap I – z orlika do Zachodniej przez malownicze tereny ANR.

Trasa rozpoczyna się na końcu parkingu przy orliku, skąd ścieżka wyprowadzi nas na otwarty teren ANR. Najważniejsze punkty orientacyjne na terenie ANR to dwa sosnowe zagajniki na północnym i południowym krańcu (tuż za orlikiem widać mniejszy południowy zagajnik) i szpaler topoli pomiędzy nimi. Należy dojść ścieżką do pierwszego zagajnika na wprost, a następnie skręcić w prawo i kierować się na północny zachód wzdłuż szpaleru topoli do drugiego zagajnika, a po jego ominięciu dalej do ul. Zachodniej. Zdjęcia powinny stanowić dobre wskazówki do zlokalizowania trasy na tym etapie.

Za Orlikiem
Aleja topolowa
Aleja topolowa
Las ANR
Las ANR
Zachodnia

2. Etap II – z Zachodniej przez Nadarzyńską, Żółwińską, Kwiatową, Wrzosową do parku miejskiego w Podkowie Leśnej. Na tym etapie posługujemy się mapką, podążając wzdłuż wskazanych ulic.

Krzyż na rogu Zachodniej i Nadarzyńskiej
Podkowa Wine Depot w Żółwinie, gdzie podają najlepsze steki na Mazowszu.

3. Etap III – z parku miejskiego w Podkowie do Lasu Młochowskiego. Podobnie – wystarczy nam mapa, aby zlokalizować trasę w terenie.

Park miejski w Podkowie
Park miejski w Podkowie
Park miejski w Podkowie

4. Etap IV – z Podkowy wracamy do Żółwina  przy Lesie Młochowskim ulicami: Krasińskiego, Młochowską, Leśną, Nadarzyńską i Słoneczną. Na Słonecznej, tuż po minięciu Makowej, skręcamy w prawo do żółwińskiego „Centralparku”, przez który duktem leśnym wrócimy do Szkolnej.

Krasińskiego kierujemy się w kierunku Żółwina
Młochowska
Młochowska
Leśna
Leśna
„Centralpark”
„Centralpark” – droga prowadząca do Szkolnej

Miłej zabawy w terenie i wielu wrażeń z podziwiania okolicy!

1 myśl na temat “Trasa rowerowa: Żółwin – Owczarnia – Podkowa – Żółwin (9 km)

  1. Głównym założeniem trasy było wytyczenie pętli przebiegającej przez malowniczy teren Agencji Nieruchomości Rolnych, Park Miejski w Podkowie, Las Młochowski i nasz „Centralpark” czyli las pomiędzy Szkolną i Słoneczną. Warto zaznaczyć, że oprócz cmentarza i zabudowy mieszkaniowej znaczna część terenu ANR określona jest w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego jako sportowo-rekreacyjny. Ponadto, najstarsze sosnowe zagajniki wewnątrz terenu ANR należą do Lasów Państwowych. Na dość krótkim dystansie mamy więc ciekawą i urozmaiconą wycieczkę łączącą wiele miejscowych atrakcji. Życzę miłego eksplorowania trasy w terenie i zapraszam do dzielenia się wrażeniami!

Dodaj komentarz