Zebranie Wiejskie w sprawie Funduszu Sołeckiego na rok 2017

SzkołaSołtys Żółwina, Karol Marchwiak, poinformował serwis Stowarzyszenia Nasz Żółwin, że Zebranie Wiejskie, na którym zostanie podzielony Fundusz Sołecki Żółwina odbędzie się w dniu 26 września 2016 r. (poniedziałek), o godz. 18.00.

 

W związku z remontem remizy strażackiej spotkanie tym razem odbędzie się w Zespole Szkół w Żółwinie przy ul. Szkolnej 39, a nie jak do tej pory to się odbywało – w siedzibie OSP. W spotkaniu tradycyjnie weźmie udział Burmistrz Gminy Brwinów, Arkadiusz Kosiński.

Zebranie wiejskie będzie poświęcone przede wszystkim rozdysponowaniu Funduszu Sołeckiego na rok 2017, który wynosi 35 623,70 zł.

Przypomnijmy, że wstępna propozycja podziału tego Funduszu – przedstawiona przez Sołtysa i Radę Sołecką – przewiduje następujące wydatki:

  1. Sprzęt sportowy dla dorosłych na terenie wydzielonym z „Orlika”             6.000,-
  2. Imprezy sportowe, okolicznościowe i integracyjne dla mieszkańców        10.000,-
  3. Realizacja oświetlenia ul. Granicznej (z udziałem Funduszu
    Sołeckiego wsi Terenia w wysokości 2.000,-)                                                   2.000,-
  4. Sprzątanie i odśnieżanie chodników, przystanków i  zbieranie śmieci       8.623,70
  5. Materiały eksploatacyjne do ciągniczka i kosy spalinowej                            500,-
  6. Opracowanie „Kompleksowej Koncepcji Układu Komunikacyjnego”          9.500,-

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Żółwina do udziału w spotkaniu. Każdy z uczestników będzie mógł nie tylko decydować o podziale Funduszu, ale również będzie miał okazję do zadania pytań bezpośrednio Burmistrzowi. Będzie to okazja, aby porozmawiać o sprawach, które budzą największe emocje wśród Żółwinian, jak np. budowa cmentarza, przedszkola, czy kontynuacja budowy chodników.

Więcej informacji nt. Funduszu Sołeckiego, w tym rozdysponowanie Funduszy w latach 2012-2016, projekt Funduszu na rok 2017 i dyskusje na ten temat, znajdą Państwo w naszych poprzednich wpisach pod kategorią „Fundusze sołeckie”: http://naszzolwin.pl/category/nasza-miejscowosc/fundusze-soleckie

Dodaj komentarz