Pożar autobusu na trasie S8

pozarW dniu 10.08.2016 około godziny 16.00 na trasie S8, tuż za światłami w Nadarzynie, na jezdni w stronę Warszawy miał miejsce pożar autobusu linii nr 711. Poniżej zdjęcia z tego zdarzenia.

Zgodnie z informacją podaną na portalu „WPR24” nikomu nic się nie stało, policja i straż opanowały sytuację, na szczęście nie było poszkodowanych i przyjazd karetki nie był konieczny, choć autobus uległ poważnemu zniszczeniu.

Patrząc na to zdarzenie w szerszym kontekście, nasuwa się pewien wniosek. Jak wiadomo, OSP w Żółwinie jest członkiem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Po zakończeniu budowy garażu i otrzymaniu nowego wozu bojowego, z pewnością będzie to jedna z lepiej wyposażonych jednostek OSP w okolicy i jej udział w akcjach ratowniczych na drodze ekspresowej S8, do której z Żółwina jest około 5 km, może okazać się konieczny.

Niestety w tym miejscu dochodzi do paradoksu: nawet Scania z napędem na cztery koła nie zawsze będzie w stanie dojechać na czas ul. Graniczną (zarówno jej powiatowym jak i gminnym odcinkiem), ul. Pieczarkową lub ul. Pigwową do trasy S8 ze względu na fatalny stan tych dróg!

Warto, aby władze samorządowe wzięły to pod uwagę przy planowaniu inwestycji.

Andrzej Krajewski

Dodaj komentarz