Połączenie Owczarni z S8

Aleja Sadowa w Książenicach, łącząca Owczarnię z modernizowaną trasą S8 ma zostać wkrótce utwardzona i zabezpieczona za pomocą destruktu asfaltowego, na odcinku od ul. Sadowej do granicy gmin i powiatów.

Część tych prac, realizowanych przez gminę Grodzisk Mazowiecki ma zostać wykonanych w eksperymentalnej technologii, zapewniającej tej nawierzchni podwyższoną trwałość.

Na zdjęciu Aleja Sadowa w Książenicach na przedłużeniu ul. Książenickiej w Owczarni, w lutym 2016. Wyrównana, bez dołów i kałuż, czeka na pokrycie destruktem.

Utwardzenie tego odcinka otwiera nowe możliwości komunikacyjne mieszkańcom Owczarni, ale także ułatwia drogę do Warszawy przez Starą Wieś i Nadarzyn mieszkańcom Milanówka.

Powstaje obwodnica Żółwina i Podkowy. Mieszkańcy południowego Milanówka i Owczarni, jeżdżący dotychczas do Warszawy przez zakorkowane Podkowę Leśną i Pruszków uzyskają bezpośrednie połączenie z S8.

Okazuje się, że można łączyć drogi w różnych Gminach i Powiatach dla wygody mieszkańców. Miejmy nadzieję, że podobną troskę o mieszkańców Żółwina wykażą władze Powiatów Grodziskiego i Pruszkowskiego na drodze 1501W, czyli ulicach Pigwowej w Książenicach i Granicznej oraz Słonecznej w Żółwinie.

Od lat czynimy starania w tym kierunku.

1 myśl na temat “Połączenie Owczarni z S8

Dodaj komentarz