Chipowanie psów w Żółwinie

Gmina Brwinów prowadzi akcję chipowania psów w ramach realizacji programu zapobiegania bezdomności zwierząt. Jej koszt jest pokrywany w 100% z budżetu gminy. Gmina współpracuje z lekarzami weterynarii oraz Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt.

W ramach tej akcji w dniu 2 lipca 2016 roku będzie można bezpłatnie zachipować psa w Żółwinie, a za dopłatą – również zaszczepić, w następujących miejscach:

• ul. Południowa 15 (p. Cz. Cackowski), godz. 10.00
• ul. Słoneczna 34 (p. Z. Wojciechowski), godz. 11.00
• ul. Leśna 4 (p. R. Kołodziejek), godz. 12.00
• OSP przy ul. Nadarzyńskiej, godz. 13.00
• ul. Zarybie 7 (p. Śniegocka), godz. 14.00

Dofinansowanie przysługuje tylko mieszkańcom gminy Brwinów, do zwierząt stanowiących ich własność, posiadających aktualną książeczkę zdrowia zwierzęcia lub książeczkę szczepień.

Chipowanie polega na wszczepieniu szklanej kapsułki wielkości ziarenka ryżu na grzbiecie zwierzęcia pomiędzy łopatkami, bądź podskórnie w środkowej części szyi po jej lewej stronie. Implantacja mikrochipa odbywa się przy pomocy igły do robienia zastrzyków i jest prawie bezbolesna – pies odczuwa wprowadzenie mikrochipa jak zwykły zastrzyk. Identyfikacja zwierząt przeprowadzana jest często w wieku ok. 12 tygodnia życia.
Oczywiście można ją przeprowadzić również w późniejszym okresie.

Zaletami chipowania jest możliwość uzyskania dożywotniej identyfikacji zwierzęcia w szybki sposób, całkowicie za darmo i bezboleśnie.

Dodaj komentarz