Droga do Szkoły – ul. Słoneczna

Droga do przedszkolaMieszkańcy Żółwina zwracają uwagę, że autobus szkolny jeździ także ulicą Słoneczną. Dzieci dochodzące do przystanków narażone są na duże niebezpieczeństwo. Sołtys skierował do Starosty Powiatu Pruszków pismo w tej sprawie.

Poniżej treść tego pisma:

11 czerwca 2016 

Szanowny Pan
Maksym Gołoś
Starosta Powiatu Pruszków
Starostwo Powiatowe
ul. Drzymały 30
05-800 PRUSZKÓW

 

Dot.: Oznakowania i modernizacji ul. Słonecznej w Żółwinie (droga pow. 1502W)

Szanowny Panie Starosto,

W nawiązaniu do naszych wcześniejszych pism oraz spotkania w dniu 30 maja 2016 działając w imieniu mieszkańców sołectwa Żółwin, wnosimy o ustanowienie:

  1. ograniczenia prędkości w ciągu ulicy Słonecznej do 40 km/h
  2. oznakowanie ulicy znakiem Uwaga „Piesi”
  3. oznakowania okolic przystanków autobusu szkolnego znakiem Uwaga „Droga do szkoły”
  4. uwzględnienie w projekcie budowy chodnika wyniesionych przejść dla pieszych w najbliższej odległości istniejących przystanków autobusu szkolnego (tj. trzech przystanków w ciągu ul. Słonecznej utwardzonej asfaltem)

Na ulicy Słonecznej dochodzi do nagminnego, znaczącego przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców, co powoduje zagrożenie życia i zdrowia szczególnie dzieci, przemieszczających się tą ulicą do trzech przystanków autobusu szkolnego, jak również dorosłych pieszych i rowerzystów. Ulica Słoneczna nie posiada chodnika oraz utwardzonego pobocza, tak więc piesi, w tym dzieci, poruszają się skrajem jezdni.

Ulica Słoneczna jest drogą tranzytową do Starej Wsi i modernizowanej trasy S8, a w najbliższych latach do nowo powstającego węzła Młochów. Ulicą tą poruszają się, poza mieszkańcami Żółwina, pojazdy okolicznych miejscowości (Owczarnia, Podkowa Leśna, Stara Wieś, Milanówek) jak również pojazdy ciężarowe zaopatrujące okoliczne przedsiębiorstwa zlokalizowane na ul. Południowej w Żółwinie. Ul. Słoneczna nie jest także praktycznie patrolowana przez policję.

Należy nadmienić, iż w dniu 22 grudnia ubiegłego roku doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego na ul. Słonecznej, pojazd następnie dachował i zniszczył ogrodzenie po przeciwnej stronie jezdni. Nagminnie dochodzi do kolizji na skrzyżowaniu Słonecznej i Nadarzyńskiej.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wnoszę o podjęcie wyżej wymienionych działań.

 

2 myśli na temat „Droga do Szkoły – ul. Słoneczna

  1. W wyniku podobnego pisma, pod którym zbieraliśmy wraz z sąsiadami podpisy w maju 2014, znaki „ograniczenie prędkości do 40km/h” oraz ostrzegawczy „droga do szkoły” stanęły na ul. Granicznej rok później (maj 2015). Zachęcam wszystkich do wspierania Rady Sołeckiej oraz Sołtysa w tego typu działaniach.

Dodaj komentarz