Otwarte Ogrody w Żółwinie

W dniu 11 czerwca 2016 roku w Żółwinie odbyły się trzy imprezy związane z Festiwalem Otwartych Ogrodów.

 

Były to:

– Wystawa „Jedwabny Szlak” w parku Dworu w Żółwinie
– III Żółwińskie Spotkania Literackie poświęcone Józefowi Mackewiczowi
– Otwarty Ogród w Punkcie Przedszkolnym „Żółwiki”

W ramach „Jedwabnego Szlaku” z Milanówka do Żółwina w paku Dworu w Żółwinie przedstawiona została wystawa poświęcona jego historii. Została ona przygotowana przez Panią Grażynę Adamską, córkę Prof. Jerzego Kremky, wieloletniego kierownika Zakładu Badawczego Jedwabiu Naturalnego w Żółwinie.

Goście mieli rzadką okazję podziwiania północnej elewacji dworu, od strony parku, zwykle niewidocznej spoza posesji.

 

III Żółwińskie Spotkania Literackie poświęcone Józefowi Mackewiczowi zostały zorganizowane przez Pana Włodzimierza Domagalskiego i Panią Annę Kistner, mieszkańców Żółwina. Odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Żółwinie. Teksty Józefa Mackiewicza czyta Wojciech Bartoszek.

Otwarty Ogród w tym dniu zorganizował także Punkt Przedszkolny „Żółwiki”.

3 myśli na temat „Otwarte Ogrody w Żółwinie

  1. Mogło by się wydawać, że w natłoku imprez realizowanych w ramach Festiwalu Otwartych Ogrodów nasz Żółwin odstaje od samego Brwinowa, czy innych pomniejszych miejscowości. Nic bardziej mylnego. Już na samym III Żółwińskim Spotkaniu Literackim, poświęconym tym razem Józefowi Mackiewiczowi, gościliśmy wicepremierów Glińskiego i Morawieckiego, ministrów Streżyńską i Domagalskiego, wiceprezesa TVP i wielu innych Szacownych Gości. Ktoś zażartował, że w Żółwinie odbyło się nieformalne, wyjazdowe posiedzenie Rządu RP.

  2. Szanowny Panie Józefie, pozwolę sobie na drobny komentarz: o ile wszystkie inne osoby, które Pan wymienił to byli Szacowni Goście, to Pani Minister Streżyńska – choć wielce szacowna, to jednak gościem w Żółwinie nie była. O ile mi wiadomo, po prostu tutaj mieszka. Trudno być gościem w swojej własnej miejscowości, no chyba że jakaś osoba sama podejmie decyzję o „środowiskowej emigracji”, o co nie podejrzewam Pani Minister…Ukłony dla Małżonki.

Dodaj komentarz